050-5399385
04-9923832
                       
 
 
צור קשר מהיר
 

 

  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק
‏10 אוקטובר 2009
מהי בריאות ?
מאת: חיים שטיינברגר
הגדרת הבריאות
בריאות היא מצב של איזון, מצב חופשי מהתמכרויות, מצב שבו כל מה שאתה רוצה להשיג או לעשות, אתה גם יכול, אבל גם מצב שבו לא תרצה מלכתחילה דברים אותם אינך יכול לעשות או להשיג. בריאות היא מצב שבו אתה חופשי מכאבים, היא מצב שבו אתה מחובר לשפע היקומי במיליוני סיבים בלתי נראים לעין, מצב שבו אתה מקבל אינפורמציה שוטפת הדרושה לך בכדי לשמור על איזון פיסי, נפשי, מנטלי.  בריאות היא מצב שבו אתה חי כאן ועכשיו, לא בעברך ולא בעתידך.
 
מהו איזון ב – 3 מישורי ההוויה ( הפיסי, הנפשי והמנטלי )?
איזון הוא מצב שבו כל מערכותיך פועלות בהרמוניה, זהו מצב שבו אתה יכול להתמסר למה שמעניין אותך, אבל בה בעת גם להיות מודע לסביבתך ולמה שמתרחש בה, מצב שבו אינך מוגבל פיסית או נפשית, כשאתה מתמסר לעבודתך או לתחביביך.
 
חוסר איזון הוא מצב של מחלה. זהו מצב שבו מתקיימת בעיה מרכזית באורגניזם. מצב שבו יש הפרעה בשדה האלקטרומגנטי שלך, בגלל הבעיה המרכזית שאיתה אתה מתמודד ביודעין או שלא ביודעין. בעיות מרכזיות כאלה נובעות תמיד ממרכז ההוויה שלך והן יכולות להיות לדוגמא:
  • חרדה קיומית בלתי מוסברת, אתה כל הזמן עוסק בחיים ובמוות, בהישרדות ובחידלון.
  •  אי מודעות עצמית, מצב שבו אתה מבין שאינך יודע מי אתה ומהי מטרתך בחיים.
  •  אי הגשמה עצמית.
אלה הם דוגמאות לבעיות מרכזיות שמהן בדרך כלל מתפתחות, אין ספור בעיות משנה וסימפטומים מורבידיים ( חולניים ). כשאחת משלושת הבעיות המרכזיות הנ"ל מתקיימת אצלך, ואת/ה לא עוסק בפתרון הבעיה אלא בדחיקתה, מתחיל כוח החיים שלך לייצר סימפטומים שמטרתם לנסות ולרפא אותך, או להפריע בעיסוקיך היומיומיים, בכדי לאותת לך שמשהו לא תקין אצלך,  ולדרבן אותך לעסוק בנושא העיקר והוא, לפתור את בעייתך המרכזית.
 
ככה נוצרים סימפטומים כמו 'התקפי זעם', עצבנות, חוסר מנוחה, כיבי קיבה, פריחות ותחלואי עור, הפרעות קשב ואלרגיות. בואו ניקח לדוגמא את האלרגיה השכיחה ביותר, האלרגיה לקרדית אבק הבית. זוהי דרכו של הגוף ( כוח החיים ) לאותת לך, שאינך מאוזן, שהאיזון אצלך הופר, כך מנסה גופך להפריע לך בעיסוקיך היומיומיים, ולאותת לך שאינך עוסק בעיקר, בניסיון לפתור את בעייתך המרכזית.
 
ההפרעה הנובעת מתסמיניה של האלרגיה לפעילות היומית השוטפת שלך, יכולה להיות משמעותית ביותר, כי אתה חייב להקדיש לה ( לאלרגיה ), אם תרצה או לא, חלק לא מבוטל של תשומת הלב שלך. אתה לא מפסיק להתעטש, לגרד את העיניים המודלקות, לקנח את הנזלת המימית שיורדת לך מהאף.... מי יכול להתרכז במצב כזה בפעילות השוטפת, חלק מהמחשבות שלך יעסקו כל הזמן, ב"איך אני מפסיק את הגרד הנורא הזה" ? "איך אני מפסיק את העיטושים האלה" ?
 
מאותה סיבה, נוצרים גם סימפטומים אחרים, תמיד בכדי לאותת שמשהו לא תקין ותמיד בניסיון להחזיר אותך לאיזון ובריאות. כך נוצרים התקפי הזעם, כל דבר הכי קטן מדליק אותך, כך נוצרת העצבנות, כל דבר קטן מעצבן אותך, וכך נוצרים חוסר המנוחה וכיבי הקיבה ... ועוד.
 
אבל אם תגיע לתובנות המתאימות ותבין, שכל הרעות החולות האלה נובעות מכך שאינך עוסק בייעוד שלך, אינך מגשים את עצמך, או מכך שאתה סובל מחרדה קיומית , שמשביתה אותך... ותתחיל לפעול במשנה מרץ בכדי לפגוש ולהכיר את עצמך, בכדי להגשים את ייעודך בחיים... לאט לאט ובהדרגה ייעלמו כל הסימפטומים המורבידיים מהם אתה סובל, תעלם האלרגיה, ייעלמו התקפי הזעם, ייעלמו כיבי הקיבה והעצבנות.
 
בריאות היא להיות חופשי מהתמכרויות
אם אתה מכור למשהו אתה ממש לא בריא. לא חשוב למה אתה מכור, זה תמיד מפריע לך לחיים רגילים. אם אתה מכור לסמים קשים, אין לך חיים, אתה לא מסוגל להתמקד לאורך זמן בכלום, תמיד צצה ועולה הכמיהה העזה למנה נוספת, ומסיחה את דעתך מכל פעילות מועילה כלשהי. וכשאתה כבר לוקח את המנה הנכספת, אתה נכנס למצב שיש בו ערפול חושים, ולפעמים עד לכדי הזיות ושיפוט לקוי באשר לזמן ולמקום שבו אתה נמצא.
 
אם אתה מכור לאלכוהול, מצבך לא הרבה יותר טוב, אתה לא יכול לעסוק בהגשמת שאיפותיך, אתה לא יכול לממש את ייעודך בחיים. אתה שואף תמיד "לדפוק את הראש" , אתה לא נרגע עד לרגע שבו אתה משיג את הבקבוק הנוסף עם הטיפה המרה. אפילו דברים טריוויאליים כמו לשמור על מקום העבודה שלך שהוא מטה לחמך, קשים מאד עבורך, מחשבות צלולות הם ממך והלאה. כמובן שככל שתרבה לשתות, אתה עלול לגרום לעצמך גם נזקי בריאות פיסיים שאי אפשר לתקנם, כמו, שחמת הכבד.
 
אתה ממש לא בריא, גם כשאתה מכור כאילו רק להימורים. התמכרות להימורים היא רעה חולה, היא מחזירה אותך בכל פעם מחדש, ובעל כורחך לשולחן הרולטה או למשחקי הקלפים והקובייה. כמובן שגם בהתמכרות הזאת אתה מנוע מלתת את הדעת לדברים החשובים בחיים, תמיד תחשוב שאתה מממש את עצמך מסביב לשולחן הפוקר, ורק אחרי שתפסיד את כל רכושך ותיכנס לחובות עצומים, אולי יבזיק במוחך הרעיון, שאולי אתה זקוק לתהליך ריפוי או גמילה, וגם אם זה יקרה, זה עדיין לא מבטיח לך, שלמחרת היום אחרי שתצליח לשים ידך על כסף ממקור לא ידוע, לא תחזור אל שולחן ההימורים. מכל אלה אנחנו מבינים שגם כשאתה מכור להימורים אתה מאד חולה.
 
התמכרות למין, היא התמכרות לכל דבר ועניין. אתה חולה מאד אם כל מה שאתה יכול לחשוב עליו זאת אפיזודת המין הבאה. אנשים שטופי זימה, לא יכולים להתמקד בכלום למעט בסקס, רגיל או בסטיות מין. אנשים כאלה זקוקים כל הזמן לעוד ועוד חוויות מין, עם בני זוג מזדמנים או עם בני זוג רבים, לקיום אורגיות. אנשים כאלה מתכנים חולי מין, נימפומנים. ככה הם גם הפדופילים, שכל מה שמעניין אותם מרבית הזמן זה להוציא לפועל, מין עם ילדים, מבלי לתת את הדעת על מה זה עושה לנפש הקורבנות. חולי המין למיניהם, ישיגו את מטרתם בדרכים "מקובלות" כמו, ביקורים תדירים אצל זונות, או בדרכים לא מקובלות כמו, מעשי אונס.
 
ישנן עוד הרבה סוגי התמכרויות, מהן שכיחות, כמו, התמכרות לאוכל, או התמכרויות שונות ומשונות אחרות, שלא נכנס אליהם במאמר זה. על כל פנים, אין חולק על כך שאם אתה מכור למשהו, אתה לא יכול להיות בריא.
 
בריאות זה להיות חופשי מכאבים
אם אתה סובל מכאבים בלתי פוסקים במקום כלשהו בגופך, אתה לא בריא. ממש לא משנה מה הוא הגורם לכאבים האלה, בין שאלה כאבי ראש מיגרונתיים, שתוקפים אותך 4 פעמים בחודש, ונמשכים 3 ימים בכל פעם, כשהם משביתים אותך לחלוטין, כי אתה נאלץ לקחת משככי כאבים, ולהיכנס למיטה, לכבות את האור, למנוע חדירת רעשים לחדר.... ובין שאלה כאבים בלתי פוסקים הנובעים מדלקות פרקים, שמאלצים אותך לקחת תרופות אנטי דלקתיות ומשככי כאב. לכל אחד מסוגי הכאבים השונים יש פוטנציאל להפריע למהלך התקין של חייך, להגביל אותך, למנוע ממך להגשים את מטרותיך, כי כל עוד אתה חייב להפנות חלק גדול ממשאבי האנרגיה שלך למחשבה וטיפול בכאביך, אתה חולה, אינך בריא, גם אם כל חלקיו האחרים של גופך ממשיכים לתפקד כרגיל.
 
בריאות זה לחיות כאן ועכשיו
זהו אחד המדדים שלפיהם אתה מבין אם אתה בריא או חולה. אם אתה חי כאן ועכשיו, מודע לכל מה שמתרחש סביבך, ובה בעת פועל למימוש שאיפותיך, כל יום מחדש, מוסיף נדבך על נדבך. מסתכל לחיים בעיניים, לא מסתכל אחורנית ולא מנסה להשקיף לעתיד, אלא חוטף ומנצל את ההזדמנויות, הנכרות בדרכך, ונהנה מהיום יום ומהחיים. אתה חי את המטרה ונהנה מהדרך אליה.
 
אבל אם אתה נמצא כל הזמן במצב שבו אתה טוחן את אירועי העבר, חולם לחזור למעמדך שאבד לך יחד עם מקום העבודה שלך, לא סולח לכל אלה שפגעו בך בעבר הקרוב והרחוק, שומר טינה, ממשיך לכעוס בכל עת שאתה משחזר מאורעות מהעבר. מרחם על עצמך אחרי גירושין סוערים, חושב כל הזמן איך אשתך לשעבר סידרה אותך, איך נשארת עירום ועריה, מה היית צריך לעשות כשהדברים קרו, מאשים את כל העולם, בכל בעיותיך.... אם אלה הם פני הדברים, אתה מאד חולה. מצב כזה לא מאפשר לך, להגשים שאיפות, לא מאפשר לך לחשוב קדימה, ואתה קופא על השמרים, כלום לא מתקדם , יום רודף יום ואתה ממשיך לחשוב על "מי שהזיז את הגבינה שלי ". ואז בוקר אחד אתה קם ולפתע אתה מגלה שנחתו עליך כל מיני סימפטומים פיסיים, אלרגיות, כאבי ראש, דלקות פרקים, בעיות של מטאבוליזם, סכרת.....
 
כך גם הם פני הדברים, אם אתה מפנטז כל הזמן על עתיד וורוד מבלי לנקוף אצבע בכדי לשנות את ההווה. עכשיו רע לי, אבל עוד מעט קט פני הדברים ישתנו, אני אחזור למעמדי הרם, אנשים שוב יכרכרו סביבי, הכסף ימשיך לזרום אלי וייערם בבנק... ועוד יותר גרוע קורה לך, כשאתה פוחד מהעתיד, כל הזמן פוחד מה יילד יום, אולי מחר ארעב ללחם, אולי אחלה במחלה חשוכת מרפא, אולי אמצא את עצמי ברחוב ללא קורת גג לראשי. הפחד מהתרחשויות עתידיות יכול לשתק אנשים רבים, כשאני חושש כל הזמן שהנה עוד מעט, לא אוכל להתפרנס למחייתי, ינשלו אותי ממקום מגורי , אמצא את עצמי ברחוב, מה יגידו החברים שלי, אתה עלול לשתק את כל היכולות שלך ולכבות את אנרגיית החיים שלך.... בשתי הסיטואציות גם כשאתה מפנטז על עתיד וורוד מבלי לעשות דבר בכדי לממשו, וגם כשאתה חדור בפחדים ממה שיום יילד, אתה קרוב לוודאי חולה מאד.
 
איך אדע אם אני בריא או חולה
שאל את עצמך :
האם אני חופשי מהתמכרויות, מכל סוג ומין ?
האם אני חופשי מכאבים ?
האם אני חי כאן ועכשיו ?
אם התשובה לכל השאלות האלה תהיה חיובית, אתה קרוב לוודאי בריא ומאוזן נפשית, אם התשובה אפילו לאחת מהשאלות הנ"ל תהיה שלילית, אתה קרוב לוודאי חולה.
 
 

Haim Steinberger RCHom Classical Homeopathy

Tel: 04-9923832                                          Mobile:050-5399385

לייבסיטי - בניית אתרים