050-5399385
04-9923832
                       
 
 
צור קשר מהיר
 

 

  • הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

 

חסרונותיה של הרפואה המערבית אל מול יתרונותיה של ההומיאופתיה
מאת חיים שטיינברגר
 
 
14 פברואר 2009
 
הסימפטומים שגופנו מייצר הם הכלים בהם משתמש  ה – Vital Force   ( הכוח החיוני – כוח הריפוי ) שלנו, בכדי לרפא אותנו או בכדי לשמור עלינו שלא יורע מצבנו עוד יותר, ולכן לא יעלה על הדעת "לדכא" את הסימפטומים האלה, אלא במצבים מסכני חיים שבהם ה – Vital-Force חלש מכדי להתמודד איתם,  נביא כמה דוגמאות:
 
לדכא סימפטום כמו דלקת למשל באמצעות אנטיביוטיקה, זאת כמעט תמיד טעות קשה, הדלקת נוצרה ע"י 'כוח הריפוי' שלנו בכדי להלחם בזיהום, ואם נדכא אותה ע"י אנטיביוטיקה, הגורמים המזהמים ייעלמו, והדלקת גם היא, אבל מערכת החיסון שלנו תיפגע ותחלש, כי נטרלנו אותה ע"י השימוש באנטיביוטיקה. גם אם נדכא שלשול ע"י הפסקת הפריסטלטיקה, השלשול ייפסק אבל הרעלים שהגוף ניסה להפריש יישארו במעיים ויספגו ע"י מערכת הדם שלנו, שתעביר את חלקם לתאי גופנו באברים השונים. לפעמים במקרים של סימפטומים מסכני חיים אין ברירה וחייבים לדכא אותם במהירות האפשרית.
 
התקף לב למשל הוא סימפטום מסכן חיים, אך גם הוא מתרחש בדרך כלל, בכדי למנוע מצב גרוע יותר של אובדן שליטה מוחלטת או התמוטטות עצבים או שיגעון. לרוב התקף לב הוא דרכו של ה – Vital Force  לעצור אותנו, למנוע מאיתנו את התמוטטות העצבים הטוטלית שיכולה להביא לטירוף/שיגעון. מחלות נפש הן תמיד קשות יותר מסימפטומים פיסיים, יהיו אשר יהיו, ההומיאופתיה מדרגת את הסימפטומים במערכות השונות של גופנו בסולם הירארכי, והסימפטומים הגרועים ביותר בראש הסולם הם סימפטומים נפשיים ומנטליים, אך אין זה אומר שאנחנו רשאים להתעלם מהתקף לב ולחכות שיחלוף מאליו.
 
התקף לב הוא תמיד סימפטום אקוטי, כזה שיכול להביא למותנו, וכשהוא מתרחש חייבים לנקוט בכול האמצעים העומדים לרשותה של הרפואה המערבית, בכדי לצאת מסכנת החיים שהוא מביא איתו, אבל הרבה לפני שהתקף כזה מתרחש צריך לטפל בגורמיו.   
 
 התקפי לב מתרחשים בגלל חסימה מלאה של אחד העורקים הכליליים בסחיף דם, ונכון שבכדי שזה יקרה עורקים אלה חייבים לעבור תהליך של היצרות  הדרגתית כתוצאה משקיעת שומנים על דפנותיהם,  ויצירת פלאק.  תהליך כזה מתרחש בדרך כלל אצל אנשים לחוצים, שחיים במתח נפשי גבוה, ושבדמם כתוצאה ממצב זה, קיימים הרבה רדיקלים חופשיים שהורסים את תאי גופם ומכריחים את ה- Vital Force, לייצר כולסטרול רע, שאותו יחד עם הטריגליצרידים הגבוהים ( שומנים בדם ), מאשימה היום הרפואה הקונבנציונלית ביצירת המשקעים ( הפלאק ) בעורקי הגוף ובהצרתם.
 
אחרי שהעורקים נסתמים בפלאק, חסר רק הטריגר שיחסום עורק כלילי אחד לחלוטין, בכדי לקבל התקף לב, וטריגר כזה יכול להיות כאמור, התרגזות קיצונית או חרדה ועצבנות קיצוניים. כך בא לידי ביטוי, הקשר הישיר בין התקפי הלב, למצבים נפשיים או מנטליים, קודם כול לאורך שנים רבות שבהם הולכים ונסתמים העורקים, ואח"כ באפיזודה הקיצונית של ההתרגזות או החרדה, בהם צריכים לטפל הרבה לפני שמתרחש התקף לב כזה.
 
הדוגמאות של הסימפטומים לעיל, הובאו רק בכדי להסביר פעם נוספת שהסימפטומים כולם משמשים את גופנו לריפוי מחלותיו ( הסימפטומים אינם המחלות ) או למניעת מצבים מורבידיים קיצוניים יותר. זאת הסיבה שבגללה, זהו משגה חמור לדכא את אותם סימפטומים, וזה בדיוק מה שהרפואה המערבית ( הקונבנציונלית ) עושה. הרפואה המערבית משתמשת בתרופות רבות עוצמה שמתערבות במנגנוני החיים שלנו, במנגנוני הויסות והאדפטציה של גופנו והופכות את פעולתם.
 
כך למשל עובדות התרופות נגד הכולסטרול, שמתערבות בתהליך ייצור הכולסטרול בגופנו ומפחיתות את ייצורו, בכדי להעמיד אותו בגבולות הנורמה שקבעה הרפואה המערבית עד 200 מ"ג/דצ"ל, לכולסטרול הכללי, ועד 130 מ"ג/דצ"ל לכולסטרול הרע ה – LDL .
 
מעט מאד אנשים יודעים שהפחתת הכולסטרול באמצעות סטטינים ( תרופות נגד כולסטרול ), מגבירה את הסיכון לפירוקי רקמות שריריות, ובמקרים מסוימים זה קורה הלכה למעשה, הסטטנים פוגעים ברקמות השריר, ולפתע לפציינט שנוטל אותם יש בעיות מוטוריות, הוא מתקשה בפעולות שבגינן דרושה קואורדינציה מינימלית. במצב זה מתגלה אצלו בבדיקת דם פשוטה, רמת CPK הרבה מעבר לנורמה, CPK עולה גם בפירוק של שריר הלב והוא אחד המדדים ברפואה הקונבנציונלית לאישור של התקף לב. 
 
אני יכול להביא עשרות דוגמאות של התערבות התרופות הקונבנציונליות במנגנוני הויסות והאדפטציה שלנו, איך שלא יהיה מנגנונים אלה קיימים בכדי לשמור על בריאותנו ועל ההומוסטאזיס ( איזון פסיולוגי ) שלנו, ואם כתוצאה מפעולתם התקינה של מנגנוני הויסות והאדפטציה שלנו, עולה רמת הכולסטרול בדם מעל לנורמות של קופות החולים, היא צריכה להיות כזאת ואסור להוריד אותה, צריך לטפל בשורש הבעיה, למצוא מה הביא את גופנו לייצר עודף כולסטרול.
 
האם לא ייתכן, שבתי הקברות שלנו מלאים בבני אדם שהתרופות הקונבנציונליות הכריעו אותם, משום שזה מנוגד להגיון הפשוט, ליטול תרופות כימיות, שמדכאות את הסימפטומים שנוצרו ע"י ה – Vital Force שלנו בכדי להגן עלינו ולרפא את המחלה האמיתית שבה אנו חולים ? האם לא ייתכן, שבכול פעם שאנחנו נוטלים תרופות מערביות במטרה לדכא סימפטום, אנחנו מסתכנים, כיוון שה – Vital Force שלנו יחליף את הסימפטום שדיכאנו בסימפטומים הרבה יותר גרועים ויותר חמורים, כי הוא בנוי להגן עלינו, ובכול פעם שנחסם לו פתח אחד שדרכו הוא מתכוון להפריש רעלים או למנוע באמצעותו משבר רציני יותר, הוא ימצא דרכים רבות אחרות להגן עלינו.
 
לצערי הרב, הרפואה המערבית איננה מטפלת בשורש המחלות אלא בסימפטומים שלהם, למה הדבר דומה ? למוסך שאתה מגיע אליו עם נורית שמן מנוע דולקת בלוח המחוונים של מכוניתך והוא מחליט לכבות את הנורית ע"י ניתוק הזרם החשמלי. אלא שבמקרים הרפואיים שלנו הבעיה הרבה יותר חמורה, כי אצלנו הסימפטום לא רק מתריע על המחלה, הוא גם נוצר בכדי לטפל בה, לרפא אותה ואנחנו בכול זאת "מכבים" אותו.
 
לא חסרות דוגמאות של תרופות מערביות שהורדו מהמדף ושימושם נאסר, אחרי שלא היה יותר ספק שהן גרמו לבעיות חמורות בהרבה מאלה שהן "נשלחו" לרפא. קחו למשל לאחרונה את ה – Vioxx תרופה מסדרת ה – NSAID - Non Steroidal Anti Inflammatory Drug שהשם הגנרי שלה הוא Rofecoxib, שהרפואה המערבית השתמשה בה בכדי "לרפא" דלקות במפרקים ולשכך כאבים וכאבי מחזור, הורדה לאחרונה ממדפי בתי המרקחת, אחרי שהוכח שהיא גורמת להתקפי לב, וחברת התרופות 'Merk' שייצרה אותה נתבעה בתביעה גורפת של מאות מיליוני דולרים. אחת התרופות היותר מפורסמות שגרמה לעיוותים נוראיים בילודים, לידות של תינוקות בני יומם חסרי גפיים וכיוצ"ב היא ה - Thalidomide, תרופה שבמקורה נכנסה לשוק כתרופת הרגעה, והיום חזרה למחקרים בתקווה לעשות בה שימוש  לריפוי אפטות ( כיבים ) של הפה, למקרים של אובדן ממאיר של משקל, ל –  HIV , טיפול באיידס.
 
הרפואה המערבית מטפלת היום בחולי סרטן בכימותרפיה, זאת קבוצה של תרופות רעל שמשמידות תאים סרטניים אך למרבה הצער גם תאים בריאים והרבה, ובכדי להבטיח פעילות בלתי מופרעת של הכימותרפיה בגופו של חולה הסרטן, ולהבטיח שמערכת החיסון לא תעמוד בדרכה של הכימותרפיה, מדכאה הרפואה המערבית את מערכת החיסון, מצב שחושף את המטופלים בכימותרפיה לפלישת חיידקים או נגיפים שעלולים לקטול אותם, אם הם לא ימותו קודם לכן מהרעל הקטלני של הכימותרפיה, ואם במקרה יחלים מטופל כלשהו אחרי טיפולים כימותרפיים, ויתגבר עליהם למרות ההרעלה הקשה, "תטפח הרפואה הקונבנציונלית על שכמה"  ותתעד את המקרה באלפי ביטאוניה .
 
כאן עולה ומתבקשת שאלת מיליון הדולר, למה הרפואה המערבית לא רואה את זה ולא מבינה את זה ? למה היא לא מבינה שהסימפטומים נוצרו בכדי לרפא אותנו ? למה היא מאכילה אותנו בתרופות אנטי, שמטרתם היחידה היא לדכא את הסימפטומים ? למה היא לא מנסה לטפל בשורשי המחלה, להבין בכלל מהי מחלה ? . קיימות לכך כמה סיבות, חלקן נגרמות מהדרך שבה מנחילה הרפואה המערבית את הידע בבתי הספר שלה, שם מלמדים את גוף האדם עפ"י אבריו ומערכותיו, שם  מפרידים את הרפואה למחלקות ואת בתי החולים לקומות כשבכול קומה מחלקות אחרות, שם מכשירים רופאים בהתמחויות שונות, האחד מומחה לאף אוזן גרון, השני למערכת העיכול – גסטרואנטרולוג, השלישי למערכת השתן – נפרולוג, הרביעי לבעיות עצביות – נאורולוג ..... וכך הלאה, שם חותכים אותנו לפרוסות ומפקידים רופא מומחה לכול אחת מהן.   
 
ה'רפואה מערבית' מתעלמת מהעובדה שאנחנו בני- אדם שלמים, ומלבד האברים הפיסיים, כול אחד מאיתנו נושא מטענים של רגשות ומחשבות. הרופאים, מתעלמים מהעובדה, שאם מדכאים סימפטום במערכת אחת, יופיע לו מחליף חמור יותר במערכת אחרת ? הם  הרי רואים את זה יום יום, אבל בוחרים להתעלם מזה . שיטת ההפרדה בין מערכותיו השונות של הגוף יוצרת חלק מהבעיה,  רופא העור מדכא פריחה באמצעות משחה או תרופות סיסטמיות, וכשלאחר הדיכוי מופיעה פתאום אסתמה, נשלח הפציינט ל - pulmonologist ( רופא ריאות ), בלי קשר בכלל לדיכוי שהתבצע לפריחה העורית, ועוד יותר גרוע מבלי שהפציינט יידע שקשר כזה הוא יותר מאפשרי.
 
סיבה אחרת שבגללה בוחרת הרפואה המערבית להתעלם מהשלם היא, שעדיין אחרי כול כך הרבה מאות שנים של פעילות רפואית, היא עדיין לא מחפשת את שורשי הבעיה. כמה פעמים קרה לכם שהגעתם לרופא משפחה או רופא מומחה והוא תיחקר אתכם על אירועים בחייכם או על מה קדם לבעיה הרפואית שאיתה הגעתם אליו, כמה פעמים נשאלתם על מצב הרוח שלכם או על בעיות נפשיות בכלל, התשובה תהיה כמעט תמיד, אף פעם לא.
 
אבל נדמה לי שסיבת הסיבות שבגללה כולנו מתעלמים מנזקיה של הרפואה המערבית היא, הכסף !!! . אתם לבטח יודעים שהרפואה המערבית היא תעשיה של הרבה מאות מיליארדי דולרים, עכשיו תארו לעצמכם מה יקרה אם פתאום יתברר לעולם שתרופותיה של הרפואה המערבית, יותר ממה שהן מועילות לבריאות הן מזיקות לבריאות. יצרניות התרופות תפשוטנה את הרגל, תעשיה של מיליארדים תרד לטמיון, עשרות אלפי אנשים יפוטרו ממקום עבודתם, הרופאים יאלצו לעשות הסבה מקצועית או לפחות להכשיר את עצמם לרפואה אמיתית כזאת שתחפש את שורשי הסימפטומים שלנו באדם השלם ובמחלות האמיתיות.
 
יש גם דברים טובים ברפואה המערבית, יש הרבה ידע באשר למערכותיו השונות של גופנו, יש הרבה ידע באשר למבנהו של גוף האדם ודרכי פעולתם של אברי הגוף השונים, הרכבו של הדם, תפקודם של אנזימים, הורמונים ועוד.... גם הכירורגיה מאד מתקדמת, ומצליחה לתקן כשצריך, לכרות כשאין ברירה ולהשתיל אברים במיומנות מדהימה, הכירורגיה הולכת ומשתפרת עם השנים. גם בדיקותיה של הרפואה המערבית משתפרות כול הזמן ומאפשרות לקבל נתונים על חריגות שונות מהנורמות שנקבעו על ידה, לאבחן שברים בגופנו, גידולים שונים, כיבים, תהליכים מטבוליים, הורמונאליים וכיוצ"ב.
 
בעייתה העיקרית של הרפואה המערבית היא, תרופותיה המתבססות על עקרונות הריפוי שלה. כול תרופותיה הונדסו לדכא סימפטומים, תרופות Anti , נגד כאבים, נגד לחץ דם, נגד כולסטרול, נגד סוכר, נגד דלקות, נגד שלשול, נגד הקאות, נגד הפריחה..... אבל לעזאזל, כול הסימפטומים האלה נוצרו בכדי לרפא אותנו או בכדי לשמש Out-Let  לרעלים שגופנו חייב להיפטר מהם, וגם בכדי לשמש אותות אזהרה שיתריעו על כך שישנה בעיה מרכזית בגופנו, מחלה שאליה צריך לכוון את אמצעי הריפוי.
 
ההומיאופתיה הבינה את הבעייתיות הזאת כבר לפני כ – 200 שנה. ד"ר 'סמואל האנמאן', אבי ההומיאופתיה, שהיה רופא גרמני שהתגורר בלייפציג גרמניה, ושעסק ברפואה מסורתית קונבנציונלית של אותם הימים, הבין כבר אז שהתרופות בהם הוא מנסה לרפא את חוליו, יותר ממה שהן מועילות הן מזיקות,  וכך מבלי להיכנס עכשיו לתולדות ההומיאופתיה, החליט 'האנמאן' להקדיש את שארית חייו למחקר בתחום התרופות שבסיומו הגיע לכמה מסקנות עיקריות ברורות :
 
בגוף האדם יש מכניזם ריפוי חכם ש'האנמאן' קרא לו ה – Vital Force .
 
בכדי לדרבן את  ה- Vital Force לרפא את המחלה יש לתת לפציינט הסובל ממנה, חומר שאם יינתן לאדם בריא ( שאיננו הפציינט ), יצור אצלו מחלה דומה למחלתו של הפציינט. 'דומה בדומה ירפא' –  Like Cures Like''.
 
בכדי להימנע מהשפעותיו הטוקסיות של החומר יש לדלל אותו במים, ביחס ראשוני של טיפה אחת מהחומר עם 99 טיפות מים, ועם כול דילול, בכדי להעניק לו את הדינמיות הנדרשת יש לנער אותו במיכלו, באמצעות 100 חבטות על משטח גמיש.
 
 ככול שהתרופה מדוללת יותר היא עוצמתית/חזקה יותר.
 
 התרופות חייבות להיות טבעיות ועשויות: מצמחים, מינרלים, בעלי חיים או תוצרי מחלה.
 
אלה הן עקרונותיה העיקריים של ההומיאופתיה עד עצם היום הזה.
להלן ההבדלים העיקריים בין תרופותיה של הרפואה המערבית לתרופותיה של ההומיאופתיה:
 
רפואה מערבית
הומיאופתיה
התרופות מחליפות את 'מערכת החיסון'  של הגוף, ומתערבות במנגנוני ויסות ואדפטציה שלו.
התרופות מדרבנות/ממריצות את ה – 'Vital Force' הוא 'כוח הריפוי' של הגוף.
התרופות מדכאות סימפטומים. תרופות Anti .
התרופות משרות סימפטומים דומים לאלו שהמטופל סובל מהם. 'דומה בדומה ירפא' .
התרופות מסונתזות מחומרים כימיים.
התרופות מיוצרות מחומרים טבעיים בלבד.
עוצמת התרופות עולה ככול שהן מכילות יותר מיליגרמים.
עוצמת התרופות עולה ככול שהן מדוללות יותר במים.
לכול התרופות תופעות לוואי – סימפטומים חלופיים.
לתרופות אין תופעות לוואי.
 
 
ההומיאופתיה מכוונת את כוחות הריפוי שלה אל מחלתו השורשית של המטופל, הרבה פחות חשובים לה הסימפטומים שמהם סובל המטופל, הרבה יותר חשוב לה להבין מיהו המטופל, מה הם המאפיינים הנפשיים והמנטליים שלו:עצבני, לחוץ, חברתי, שונא בריות, חסר מנוחה, תזזיתי, רגזן, רגוע ושקט, קנאי, שקרן, קמצן.... וכן מה הם המאפיינים הכללים שלו: מה הוא אוהב לאכול, מה הוא שונא במזון, משתוקק למתוק, חמוץ , פיקנטי, מעושן... מה עושה לו רע חום או קור, האם מעדיף חדר סגור וחם או אולי את האוויר הפתוח, האם תנועה עושה לו טוב ? רע ?  אוהב להתלבש הדוק או חופשי ולא סובל גולפים וחגורות.... ועוד.
חשובה מאד להומיאופתיה היא הבנת הסיבה המשלהבת שגרמה לסימפטום ה – Exiting Cause לעניין זה תמיד ינסה ההומיאופת לברר מה קדם להופעת הסימפטום מה קרה בסמוך להופעתו. לרוב תהיה זאת סיבה נפשית שהומרה בסימפטום פיסי.  
 
ההומיאופתיה היא רפואה הוליסטית ולכן מתייחסת לאדם שבמחלה ולא רק למחלה שבאדם.  ההומיאופתיה איננה מחלקת את האדם לחלקיו, ואיננה מטפלת בכול חלק בנפרד ללא קשר להיבטים נפשיים או מנטליים כפי שעושה הרפואה המערבית. ההיבטים הנפשיים, המנטליים והמאפיינים הכלליים ( Generalities ) יותר חשובים להתאמת התרופה למטופל מאשר הסימפטומים הפיסיים, אבל כמובן שגם הם נלקחים בחשבון.
 
אדם שעבר טיפול הומיאופתי מוצלח, אחרי שהגיע להומיאופת עם תלונה עיקרית המתייחסת בדרך כלל לבעיה פיסית כלשהי, ולפעמים גם בעיה נפשית שהוא מודע אליה, יחווה תהליך הבראה מאד מעניין ומיוחד, הוא ירגיש כמי שהחל מסע אל הבריאות, הסימפטומים מהם סבל ייעלמו בהדרגה בזה אחר זה  ולאט לאט תחזור אליו תחושה של Well Being , הוא יתחיל לישון כראוי, תאבונו ישתפר, ומה שנראה לו קודם לכן מסובך וקשה יהפוך לפתע לפשוט וקל. הוא יחוש אנרגתי , מלא חיים ומחובר לשפע ולמקורות האינפורמציה .
 
הריפוי ההומיאופתי הוא מהיר ועדין,  בדרך כלל תהיה הרעה מינורית בהתחלת הטיפול בגלל "המחלה המלאכותית" שהתרופה תשרה על המטופל, סימפטומים ישנים שמהם סבל בעבר צפויים לחזור בצורה מינורית לפרקי זמן קצרים, וזאת בכדי שיעברו ריפוי מלא ואמיתי. בהתחלת הטיפול צפויה גם תקופה מסוימת של הפרשות יתר, "יציאות" מוגברות, השתנה רבה, הפרשות וואגינליות מוגברות.... צפויה גם עייפות יתר, ואז מומלץ לישון יותר, כמו כן בתקופה הראשונה ירבה המטופל לחלום חלומות מוחשיים.  
 
היופי בהומיאופתיה נובע מיכולתה לרפא ללא תופעות לוואי וללא יצירת סימפטומים אחרים, כתוצאה מהריפוי. פעמים רבות, הריפוי עדין כול כך שהמטופלים אפילו לא שמים לב שהתופעות מהן הם סבלנו נעלמו כלא היו, ורק אם ההומיאופת שואל בפגישת  המעקב לדוגמא: "מה קורה לכאבי הברכיים שלך" יכולה להיות תשובה כגון: "יה, אפילו לא שמתי לב, הם נעלמו, כבר חודש אין לי כאבים בברכיים".  זאת תופעה טבעית לחלוטין והיא נובעת מזה שאנחנו מקבלים כמובן מאליו מצב בריאות תקין והרגשה טובה.
 

Haim Steinberger RCHom Classical Homeopathy

Tel: 04-9923832                                          Mobile:050-5399385

לייבסיטי - בניית אתרים