מה זה הומאופתיה ?

הומאופתיה היא רפואה הוליסטית מהמילה Whole שלם, ולכן מתייחסת הומאופתיה לאדם שבמחלה ולא רק למחלה שבאדם. הומאופתיה איננה מחלקת את האדם לחלקיו, ואיננה מטפלת בכול חלק בנפרד, והיא תמיד מביאה בחשבון את ההיבטים הנפשיים והמנטליים של המקרה, ולא כפי שעושה הרפואה המערבית.

מה חשוב למטפל הומאופתיה לדעת על הפציינט ?

הומאופתיה מכוונת את כוחות הריפוי שלה אל מחלתו השורשית של המטופל, חשובים מאד הם הסימפטומים הפיסיים שמהם סובל המטופל ושאיתם הגיע לטיפול, אך לא פחות חשוב לה להבין מיהו המטופל, מה הם המאפיינים הנפשיים והמנטליים שלו: עצבני, לחוץ, חברתי, שונא בריות, חסר מנוחה, תזזיתי, רגזן, רגוע ושקט, קנאי, שקרן, קמצן, מרבה לדבר…. וכן מה הם המאפיינים הכללים שלו: מה הוא אוהב לאכול, מה הוא שונא במזון, משתוקק למתוק, חמוץ , פיקנטי, מעושן… מה עושה לו רע ? חום או קור, האם מעדיף חדר סגור וחם או אולי את האוויר הפתוח, האם תנועה עושה לו טוב ? רע ? אוהב להתלבש הדוק ולא סובל גולפים וחגורות או חופשי עם בגדים לא לוחצים …. ועוד.

מה יקרה לאדם שעבר טיפול הומאופתיה מוצלח ?

אדם שעבר טיפול הומאופתיה מוצלח, אחרי שהגיע למטפל הומאופתיה עם תלונה עיקרית המתייחסת בדרך כלל לבעיה פיסית כלשהי, ולפעמים גם לבעיה נפשית שהוא מודע אליה, יחווה תהליך הבראה מאד מעניין ומיוחד, הוא ירגיש כמי שהחל מסע אל הבריאות, הסימפטומים מהם סבל ייעלמו בהדרגה בזה אחר זה ולאט לאט תחזור אליו תחושה של Well Being , הוא יתחיל לישון כראוי, תאבונו ישתפר, ומה שנראה לו קודם לכן מסובך וקשה יהפוך לפתע לפשוט וקל. הוא יחוש אנרגתי , מלא חיים ומחובר לשפע ולמקורות האינפורמציה .

איך מרגישים בתחילתו של ריפוי הומאופתיה?

ריפוי הומאופתיה הוא מהיר ועדין, בדרך כלל תהיה הרעה מינורית בהתחלת הטיפול בגלל "המחלה המלאכותית" שתרופת הומאופתיה תשרה על המטופל, סימפטומים ישנים שמהם סבל בעבר צפויים לחזור בצורה מינורית לפרקי זמן קצרים, וזאת בכדי שיעברו ריפוי מלא ואמיתי. בהתחלת הטיפול צפויה גם תקופה מסוימת של הפרשות יתר, "יציאות" מוגברות, השתנה רבה, כיח וליחה מוגברים, הפרשות וואגינליות מוגברות…. צפויה גם עייפות יתר, ואז מומלץ לישון יותר, כמו כן בתקופה הראשונה ירבה המטופל לחלום חלומות מוחשיים.

איך נראים החיים אחרי טיפול הומאופתיה מוצלח ?

מעבר להיעלמותם של הסימפטומים הפיסיים כתוצאה מטיפול הומאופתיה נכון, קורים גם דברים מעניינים אחרים ולא פחות חשובים, פתאום אחרי טיפול הומאופתיה אתה מרגיש שהחיים יפים וממש פשוטים ואתה מסרב להאמין שפעם חשבת שהחיים קשים ומסובכים, אתה מפסיק להיות מודאג אך זה לא מונע ממך לדאוג לביצועם של דברים בזמנך החופשי, אתה מתחיל לחיות את ההווה כאן ועכשיו, ולא מסתבך יותר בלופים של מחשבות על מה שארע בעבר, פתאום אתה מגלה את עצמך, רואה את עצמך כפי שאחרים רואים אותך, ללא כחל ושרק, ואתה מבין שהבחירה של מה לעשות עם זה עדיין נשארת כולה שלך לטוב ולרע.

האם יש תופעות לוואי לטיפול הומאופתיה ?

היופי בטיפול הומאופתיה נובע מיכולתה לרפא ללא תופעות לוואי וללא יצירת סימפטומים אחרים, כתוצאה מהריפוי. פעמים רבות, ריפוי הומאופתיה עדין כול כך שהמטופלים אפילו לא שמים לב שהתופעות מהן הם סבלו נעלמו כלא היו, ורק אם ההומיאופת שואל בפגישת המעקב לדוגמא: "מה קורה לכאבי הברכיים שלך ?" יכולה לפעמים להתקבל תשובה כגון: "יה, אפילו לא שמתי לב, הם נעלמו, כבר חודש אין לי כאבים בברכיים". זאת תופעה טבעית לחלוטין והיא נובעת מזה שאנחנו מקבלים כמובן מאליו מצב בריאות תקין והרגשה טובה.

ממה חשוב להימנע בתקופת טיפול הומאופתיה ?

מאד חשוב להימנע מצריכת מזונות סטימולנטיים ( ממריצים ), כגון: קופאין ומנטה בתחילתו של טיפול הומאופתיה ( בששת השבועות הראשונים ), כיוון שלאלה יש השפעה על השדה האלקטרומגנטי שלנו, ויכולים לנטרל את השפעתה של תרופת הומאופתיה, ולכן יש צורך להימנע מצריכת משקאות עם קופאין כמו, קוקה קולה, קפה, תה, רד-בול, סוכריות מנטה, משחת שיניים עם מנטול, פפרמינט, תה מנטה ( נאנה ) ועוד. כמו כן חשוב לא להיחשף לריחות חריפים בלתי נסבלים, כאלה שמפריעים לנו מאד כמו, כלור ( רצפה שנשטפה זה עתה באקונומיקה ), אמונייק ( דשנים וזבל אורגני ), משחות שמכילות קאמפור כמו בן-גאי, משחות סיניות שמשמשות לעיסוי.

למה להומאופתיה יותר קל עם ילדים ותינוקות ?

לילדים 'כוחות רפוי' חזקים שעדיין לא נפגעו מתלאות החיים ומתרופות קונבנציונליות, ילדים מגיבים טוב ומהר לטיפול הומאופתיה מוצלח. ילדים מפתחים גם הרבה יותר מהר מחלות עם חום ( מחלות אקוטיות ), כי למערכת החיסון שלהם חסר עדיין חלק מהנוגדנים.

טיפול הומאופתיה דורש תחקור, איך מטפלת הומאופתיה בילדים ותינוקות ?

תינוקות וילדים מגיעים לטיפול הומאופתיה בדרך כלל עם אחד ההורים או אם שניהם, מה שמאפשר למטפל הומאופתיה לקבל את מירב האינפורמציה הרלוונטית לגבי הפציינט( ית ) הקטן(ה), במיוחד אם מדובר בתינוק או ילד(ה) עד גיל 3 שנים. מגיל 4 יכול כבר מטפל הומאופתיה להיעזר בפציינט(ית) עצמו(ה) ולשמוע גם ממנו חלק מתלונותיו אך בעיקר לצפות בו ובהתנהגותו במהלך הראיון.

איך מתאימים תרופת הומאופתיה לילדים ותינוקות?

ב-הומאופתיה אלפי תרופות ( כולן עשויות מחומרים טבעיים, ללא כימיקלים מסונתזים ) , וכול תרופת הומאופתיה מתאימה לתינוק או לילד מסוים עם מאפיינים מסוימים, סימפטומים מסוימים והתנהגות מסוימת וייחודית. לעשרה תינוקות או ילדים שונים הסובלים לדוגמא מ"מחלה זהה", למשל לאסתמה , תצטרך הומאופתיה קרוב לודאי להתאים 10 תרופות הומאופתיה שונות בהתאם למאפייניו הנפשיים והכללים של אותו תינוק/ילד.

מתי כדאי להגיע לטיפול הומאופתיה?

אם אתם רוצים להימנע מצריכת תרופות כימיות שלכולן יש תופעות לוואי, אם אתם מאמינים בקשר שבין הנפש לגוף ורוצים לעבור טיפול שלוקח בחשבון עובדה זאת, ובכול עת שהרפואה המערבית לא פותרת את בעיותיך.

כמה זמן אורך טיפול הומאופתיה?

טיפול הומאופתיה הראשון אורך בין שעה וחצי לשעתיים וחצי. טיפולי הומאופתיה נוספים אם צריך, אורכים בין חצי שעה לשעה אחת .

מה קורה בטיפול הומאופתיה הראשון?

המטופל, שוטח לפני ההומיאופת את תלונותיו שבגללן הגיע לטיפול ובהמשך מספר להומיאופת על עצמו תכונותיו ומאפייניו. אם בתום סיפורו של המטופל יישארו להומיאופת שאלות נוספות, הן יוצגו למטופל. מטפל הומאופתיה מעלה את הנדרש על הכתב ומשתמש בחומר הכתוב, לניתוח המקרה ולהתאמת תרופת הומאופתיה.

כמה פגישות עם ההומיאופת נדרשות בטיפול הומאופתיה?

בדרך כלל, אם הכול עבר כמתוכנן, נדרשות לא יותר משתי פגישות. פגישה ראשונה לניתוח המקרה, ופגישה שנייה למעקב. לעיתים יש צורך בפגישות נוספות. תמיד יש צורך להעביר למטפל הומאופתיה עדכונים שוטפים בטלפון או במייל, בכול עת שהמטופל עובר שינווים במצב בריאותו.

איך מתקיים הקשר בין מטפל הומאופתיה למטופל אחרי הפגישה הראשונה?

תמיד בתום הפגישה הראשונה מתבקש המטופל לדווח למטפל הומאופתיה על כל שינוי במצב בריאותו, ובכלל זה שינויים פיסיים, רגשיים ומנטליים. הקשר בין המטופל למטפל הומאופתיה מתקיים לרוב באמצעות מיילים ( דאר אלקטרוני ), ולפעמים באמצעות הטלפון. בכל עת שהמטופל מוצא לנכון וחושב שיש לו מה לדווח למטפל הומאופתיה, הוא יצור איתו קשר טלפוני או יכתוב לו במייל, ואם אתם המטופלים אינכם משיגים את ההומאופת בטלפון, תמיד כדאי להשאיר לו הודעה והוא כבר יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

מה עלותו של טיפול הומאופתיה?

נכון לעכשיו עלותו של מפגש הומאופתיה הראשון היא -.500 ₪ והחל ממפגש הומאופתיה השני ואילך -.300 ₪.

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר