'רוי', הילד שכמעט הגיע לניתוח "כפתורים" באוזניים

'רוי' היה בן חמש וחודשיים, כשהגיע לקליניקה

שלי עם הוריו ב – 18.12.09. התלונה העיקרית של הוריו הייתה ש'רוי' לא שומע טוב בתקופה האחרונה. קוראים בשמו והוא לא מגיב… הגננת בגן של 'רוי' דיווחה גם היא, שלילד יש כנראה בעיות שמיעה וביקשה מהוריו לקחת אותו לבדיקות אוזניים.

תלונה נוספת של ההורים הייתה ש'רוי' מרטיב בלילה, משתין תוך כדי שינה, ושכמעט בכל בוקר סדיניו רטובים, לאחרונה המצב החריף, ואם האימא אינה לוקחת אותו בלילה לעשות פיפי בשירותים, הוא משתין במיטה, וכשלוקחים אותו לשירותים הוא עומד רדום ולפעמים נוחר מעל האסלה ומשתין, ובבוקר אינו זוכר דבר, וכ"כ סיפרו הוריו שלפעמים הם מוצאים את 'רוי' ישן על רצפת הפרקט, ואפילו בקרבה למדרגות מחוץ לחדרו.

ההורים לקחו את 'רוי' לרופא א.א.ג , בבדיקה התגלו מים בשתי האוזניים, בעיקר באוזן שמאל עם ירידת שמיעה רצינית באוזן שמאל. הרופא המליץ על ניתוח "כפתורים" בשתי האוזניים. ( בניתוח "כפתורים" יוצרים נקב בעור התוף ומכניסים דרכו צינורית זעירה, שם היא מקובעת ודרכה יוצאים הנוזלים המצטברים באוזן התיכונה, צינורית זאת נושרת אחרי מספר חודשים והנקב בעור התוף נסגר ). ל'רוי' נקבע תור לניתוח "כפתורים", שמועדו היה כחודש לאחר הביקור.

האב יוסי, שהיה ועודנו מטופל שלי, החליט שלפני ביצועו של ניתוח כזה, שכרוך גם בהרדמה מלאה, 'רוי' חייב להגיע אלי בכדי לנסות טיפול הומיאופתי, ורק לאחר מכן אם לא תיוותר ברירה, יעבור 'רוי' את הניתוח הנדרש.

בראיון ההומיאופתי, התגלה לפני ילד רגיש, שמח ועליז, אוהב לשחק, צייתן וממושמע, מאד רגשי, כשנפגע… מתאפק שלא לבכות, סקרן, שואל המון שאלות, חסר מנוחה אבל יודע להעסיק את עצמו, מאד עצמאי, מוציא לעצמו את הקורנפלקס והחלב בבוקר, יכול לשחק בלגו שעות, מסודר מאד, עובר ליד שטיח עקום ומיישר אותו, נקי מאד, כשחוזר מהגן מוציא את החול מהנעליים, ישן עם מזגן בקיץ, אוהב מאד מוסיקה וישר מתנועע לצליליה, מאד חברותי, הילדים מחפשים את קרבתו, מזיע הרבה כשהוא מזיע נעשה אדום בלחיים ….. ל'רוי' היו הרבה מאד הצטננויות עם כאבי אוזניים, וכמעט בכולם טופל באנטיביוטיקה .

אחרי ניתוח המקרה החלטתי לתת ל'רוי' את הרמדי ההומיאופתית Pulsatilla בפוטנץ ( מינון ) ראשוני של 30Ch , בנטילה חד-פעמית. ב – 22.12.08 – 'רוי' מקבל לראשונה את הרמדי , בימים הראשונים הרעה בשמיעה…. ב – 30.12.08 בדיקת שמיעה נוספת בקופ"ח, באוזן שמאל הפחתה בנוזלים ושיפור בשמיעה, לעומת זאת אוזן ימין שבה לא היו נוזלים, יש עכשיו נוזלים כמו בשמאל עם הרעה בשמיעה.

1.01.09 יום חמישי – 'רוי' חולה עם חום גבוה מקבל אקמול ונורופן להורדת חום. מקבל את הרמדי Pulstilla והפעם במים, 5 טיפות לתוך חצי בקבוק מים, שתי לגימות כל שעה. במקביל מבקר עם הוריו בקופ"ח, הפעם הוא לא מקבל אנטיביוטיקה. ביום שישי עדיין חום גבוה, 39.4 , בשבת החום יורד, וביום ראשון 'רוי' חוזר לעצמו. 'רוי' מרגיש טוב חוזר לגן כבר ביום שלישי, ההרטבה בלילות נמשכת, נקבעת בדיקת שמיעה נוספת ל – 19.01.09 .

19.01.09 – בבדיקת שמיעה, לא נמצאו נוזלים באוזניים, 'רוי' נשלח לבדיקה אצל רופא א.א.ג .

16.02.09 – פגישת מעקב אצלי בקליניקה, 'רוי' מרגיש טוב, עדיין מרטיב בלילה, אני מבקש מאימו לא להוריד אותו בלילה לעשות פיפי, הכי הרבה ישתין במיטה.

5.04.09 – האב 'יוסי' מעדכן אותי שלאחרונה יש הרעה רצינית בשמיעה, הילד מדבר בצעקות…
אני מורה לתת לילד את הרמדי פעם נוספת בנטילה חד-פעמית 2 טיפות על הלשון + 2 טיפות 15 דק' לאחר מכן, כמו כן אני מבקש לקחת את הילד לבדיקת אוזניים נוספת אצל רופא א.א.ג לבדוק אם לא חזרו לו הנוזלים לאוזניים.

21.04.09 – 'רוי' נבדק אצל רופא א.א.ג, הממצאים: הרבה נוזלים באוזניים, והרופא מבקש לתת טיפול בסטרואידים, אני מבקש מהוריו להמתין ולא לתת סטרואידים בשלב זה, במקביל אני מחליט להזמין לילד את אותה התרופה בפוטנץ של 10M .

27.04.09 – 'רוי' חולה, מרגיש לא טוב, "קווטש", כאבים באוזן שמאל. 'רוי' מקבל את הרמדי בפוטנץ 10M במים, כל חצי שעה שתי לגימות, יום לאחר מכן כל שעה וביום השלישי 3 פעמים בלבד. 'רוי' מחלים בתוך יום.

4.05.09 יום שני – 'רוי' עובר שוב בדיקת אוזניים, באוזן שמאל הממצא הוא ואקום, הנוזלים נעלמו ובמקומם נוצר הואקום. הרופא מדבר שוב על ניתוח "כפתורים". אני מספר ל'יוסי' על מכשיר חדשני לטיפול בואקום ה – EarPoper , 'יוסי' קונה את המכשיר, ומתחיל להשתמש בו מיום רביעי.

10.05.09 יום ראשון – 'רוי' מצונן, מתעטש כל 5 דק', אף נוזל מאז הצהריים…. מחליט להמתין עד הצהריים, כי אולי מדובר בהרעה הומאופתית. למחרת יום שני 'רוי' מתעורר עם סטרידור ( שיעול נבחני ), בעבר במקרים כאלה, נהגו ההורים עפ"י הנחיות קופ"ח לתת ל'רוי' משאף עם 'בודיקורט' ( תרופה סטרואידית ). הסברתי לאימו של 'רוי' את הבעייתיות בלקיחת סטרואידים ואנטיביוטיקה, ובמקביל התחלנו טיפול של הרמדי בפוטנץ של 10M במים, כל שעה שתי לגימות, בצהריים נעלם הסטרידור.

12.05.09 יום שלישי – 'רוי' מרגיש הרבה יותר טוב. ביקור נוסף אצל רופא א.א.ג, הרופא טוען על סמך צילום של'רוי' יש בעיה אנטומית ושבגלל השקד השלישי, שסותם את 'צנור האסטכיוס' החצוצרה ( תעלה המחברת בין הלוע לאוזן התיכונה ), הוא אינו מגיע ללוע, ולכן האוזן איננה מאווררת כראוי, ונדרש ניתוח "כפתורים" שאם לא יתבצע תהיה ל'רוי' בעיית שמיעה בלתי הפיכה תוך 4-5 שנים.

18.05.09 יום שני – 'רוי' עובר בדיקת שמיעה, מצב השמיעה הורע, הטכנאי טוען שלדעתו יש לילד נוזלים באוזניים. ההורים לוקחים את הילד לייעוץ אצל רופא מומחה ידוע בתחום. הרופא המומחה ממליץ גם הוא על ניתוח "כפתורים" אני מבקש מההורים להמתין 3 חודשים לפני ביצוע ניתוח "כפתורים" , ומאידך מסביר להורים שאני לא רשאי להורות להם על עיכוב בניתוח, ושכל החלטה שלהם תהיה לגיטימית בעיניי.

19.05.09 יום שלישי – 'רוי' מתעורר עם פריחה על כל הגוף, בגן אומרים שרוב הילדים חלו באבעבועות רוח, 'רוי' נלקח לרופא , שאומר שלדעתו זה עשוי להיות מעקיצה או מוירוס "שמסתובב" עכשיו ורושם לילד פנסטיל, אני מבקש מההורים לא למרוח את המשחה.

31.05.09 יום ראשון – שיחת טלפון יזומה שלי ליוסי, לשאול לשלומו של הילד. יוסי מספר לי על תופעה מעניינת, 'רוי' שמע את תקתוק השלט של הרכב מהחנייה, כשיוסי הגיע הביתה ונעל את הרכב. יוסי מחליט לבצע בדיקת אוזניים נוספת ל'רוי' בתוך חודש.

23.06.09 יום שלישי – 'רוי' חולה תשוש…. קיבל שוב את הרמדי במים בפוטנץ של 10M , כל שעה 2 לגימות.

29.06.09 יום שני – יוסי מצלצל ב – 9:00 בבוקר, מספר שהם היו אתמול בבדיקת שמיעה עם 'רוי' ולהפתעתם 'רוי' שומע מצוין, הטכנאי לא האמין שזה אותו הילד ?

2.07.09 יום רביעי – 'רוי' קם עם סטרידור וכאב גרון, קיבל פעם נוספת את רמדי במים כל שעה 2 לגימות, הכל ( הסטרידור וכאב הגרון ) עבר בתוך יום וחצי .

21.07.09 יום שלישי – ל'רוי' יש בעיות תאבון מאז אבעבועות הרוח, בבדיקת דם הפריטין ( מחסני הברזל ) והברזל בדם ברמה נמוכה מאד, ואעפ"י כן אין לילד אנמיה. היועצת בביה"ס אמרה של'רוי' יש בעיות קשב וריכוז והמליצה על רטלין.

2.08.09 יום ראשון – 'רוי' חולה "קווטש" מאתמול, חום 38.7 ליחה ושיעול, עוד לא התעורר הבוקר. הוריתי ליוסי לתת ל'רוי' את הרמדי במים רק אם חומו יעלה על 39 . יוסי נתן לו את הרמדי במים , כל שעה 2 לגימות.

7.08.09 יום שישי – ל'רוי' יש כאב אוזן צד ימין, נזלת ושיעול קל. מבקש להמתין לא לתת את הרמדי, קרוב לוודאי הרעה הומיאופתית. בינתיים לטבול צמר גפן בשמן זית מחומם קצת ולהכניס לאוזן הכואבת.

10.08.09 יום שני – 'רוי' מבקר רופא, הממצא : אוזן ימין שרידי דלקת בתהליך החלמה, אעפ"י כן הרופא רושם אנטיביוטיקה, כ"כ בוצעה ספירת דם , עם הנחיה לקחת את האנטיביוטיקה רק אם תהיה הצדקה מעבדתית.

11.08.09 יום שלישי – אחה"צ חום 38 ו'רוי' "קווטש" . החלטתי לא לתת את הרמדי. האפיזודה חלפה מאליה, אחרי יום.

10.11.09 יום שלישי – 'רוי' חולה, חום גבוה 39.5 קיבל נורופן, ואת הרמדי במים כל שעה 2 לגימות.

25.11.09 יום רביעי – שבועיים אחרי שהאפיזודה הקודמת חלפה אחרי יומיים, 'רוי' שוב חולה עם כאבי גרון ואוזן, חום 38.5 .

26.11.09 יום חמישי – חום עולה ויורד, קיבל אוטידין בלילה נגד כאב האוזניים, יצאה לו "גולה" בין המצח והרקה בצד שמאל, כנראה אלרגיה לאלרגן כלשהו. הפעם לא קיבל את הרמדי , כי זה סמוך מדי לפעם הקודמת וקרוב לוודאי שהאפיזודה הזאת היא הרעה הומיאופתית.

27.11.09 יום שישי – ל'רוי' לא היה כבר חום בלילה. עדיין התלונן על כאבי אוזניים,וקיבל אוטידין, "הגולה" נעלמה, נשאר סימן דמוי עקיצה.

סיכום המקרה עד כה 
'רוי' ילד עדין, עם קונסטיטוציה חזקה, וכך למרות שמערכת החיסון שלו הוחלשה מלידתו במתן אנטיביוטיקה וסטרואידים, הוא עדיין מצליח לפתח חום גבוה בכל עת שהוא חולה. ספרתי 7 אפיזודות אקוטיות בתקופה של 11 חודש שבה הוא נמצא בטיפולי, אך בשונה מכל חודשי חייו של 'רוי' שקדמו לטיפול ההומיאופתי, לא קיבל 'רוי' אפילו פעם אחת אנטיביוטיקה או סטרואידים, בתקופת הטיפול ההומיאופתי.

עד נכון לרגע זה 'רוי' לא עבר את ניתוח "הכפתורים" שעליו המליצו הרופאים כולל הרופא המומחה, וקרוב לוודאי שגם לא יצטרך לעבור ניתוח זה. שמיעתו של 'רוי' שנפגעה מאד לפני שהילד הגיע אלי, חזרה אליו במלואה, מאז חודש יוני 2009 . גם בעיית ההרטבה הלילית נפתרה לחלוטין מאז אפריל 2009 .

תהליך החלמתו של 'רוי' היה צפוי להיות ארוך, כיוון שמאז לידתו חלה אין ספור פעמים בהצטננויות שונות ובכל פעם טופל בתרופות קונבנציונליות חזקות ( אנטיביוטיקה וסטרואידים ) שדיכאו את מחלתו. אינני בטוח שתהליך הריפוי הסתיים ולדעתי יתכנו אפיזודות אקוטיות נוספות, שאותם יצטרך 'רוי' לעבור תחת טיפול הומיאופתי.

באשר לבעיית הקשב והריכוז של 'רוי', אינני חושב של'רוי' יש בעיית קשב וריכוז, כפי שטענה היועצת של ביה"ס, הילד יודע להיות ממוקד מאד כשהוא רוצה, ולראיה משמשת יכולתו לצפות בתכנית טלוויזיה שמעניינת אותו עד תומה, מבלי לשמוע אפילו כשקוראים לו, או יכולתו להעסיק את עצמו במשחק כלשהו שעות ארוכות.

מקרה זה מתפרסם באתרי ובאתרים רלוונטיים אחרים, המקרה מובא לידיעת הציבור הרחב ובעיקר לידיעתם של הורים לילדים שסובלים מבעיית דלקות חוזרות ונשנות באוזניים. כמו כן בכדי להבטיח את מהימנות המידע, מוזמן ציבור ההורים שחפץ לקבל מידע נוסף ובלתי משוחד, ליצור קשר עם אביו של 'רוי' שלהלן פרטיו:
'יוסי ' נייד סלולרי : 054-6544669

צרו קשר

חיים שטיינברגר.
 ח. שטיינברגר הומיאופתיה קלאסית.
נייד: 050-5399385
פקס : 04-9921558
כתובת קליניקהסוסקין 12 נהריה.
בגוש דן : ניתן לקבוע פגישת עבודה בבית קפה או בבית מלון. 
שעות פעילות: ימים א – ו   09:00 19:00 
יש לקבוע תור בטלפון.

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב