פילוסופיה הומאופתית

'דומה בדומה יירפא',  הוא עיקרון פילוסופי מוביל בהומאופתיה הקלאסית. המשמעות שלו היא שבכדי לרפא

  אדם חולה מחוליו, יש לתת לו תרופה, שאם תינתן לאדם אחר בריא לחלוטין, תייצר אצלו את התסמינים שמהם סובל החולה המטופל.

לכול תרופה הומאופתית ( רמדי ), יש את הפוטנצייאל לייצר אצל כול אדם שיטול אותה, תמונת מחלה מאד ייחודית לה, כזאת שרק היא יכולה לייצר, רמדי שבכוחה לייצר תסמיני סוכרת לדוגמא ( בהפשטה רבה ) , תינתן בהומאופתיה לחולה סוכרתי ובלבד שבכוחה לייצר גם חלק ממאפייניו או תכונותיו של  החולה המטופל, כמו למשל מאפיין של עצבנות והתקפי זעם.

עיקרון פילוסופי זה, שונה לחלוטין מהעיקרון הבסיסי של הרפואה הקונבנציונלית, שתרופותיה פועלות כנגד התסמין ממנו סובל המטופל החולה, אם יש לו חום תיתן לו הרפואה הקונבנציונלית תרופה מורידת חום, אם יש לו כאבי ראש פועמים, יקבל תרופה משככת כאבים…. ההומאופתיה תיתן למטופל עם החום רמדי שבכוחה לייצר חום, ולסובל מכאבי ראש פועמים, רמדי שבכוחה לייצר כאבי ראש פועמים.

השוני בעיקרון המעשי והפילוסופי בטיפול, נובע קודם כול מכך שהרפואה הקונבנציונלית רואה בתסמין שבו היא נלחמת חלק מהמחלה ממנה סובל המטופל, בעוד שההומאופתיה רואה בתסמין  את דרכו של האורגניזם החי,  לנסות ולרפא את הבעיה השורשית והמרכזית ממנה סובל המטופל החולה, ההומאופתיה מתייחסת לתסמין כאל חלק מתהליך הריפוי שהגוף מייצר בכדי להדביר את המחלה המרכזית ממנה סובל החולה המטופל.

מכאן נובע הקונפליקט הגדול בין הקונבנציונלית להומאופתיה, ההומאופתיה גורסת שדיכויים של תסמינים באדם חולה, , תסמינים שהגוף יצר כחלק מתהליך הריפוי שלו עצמו, עובדת בניגוד להיגיון הבריא, כי חלילה לדכא  תסמינים שמטרתם לרפא אותנו, להיפך צריך לעודד ולהמריץ תסמינים אלו בכדי שיוכלו להשלים את תהליך הריפוי .

עיקרון פילוסופי אחר שמיושם  בטיפול ההומאופתי הקלאסי, הוא עיקרון מזעור המרכיב העיקרי של התרופה, בעוד שבקונבנציונלית, ככול שהמרכיב העיקרי בתרופה הוא גדול יותר במיליגרמים או ביחידות אחרות,  התרופה חזקה יותר, הרי שבהומאופתיה הקלאסית ככול שהמרכיב העיקרי ברמדי ההומאופתית קטן יותר, התרופה ההומאופתית עוצמתית יותר , חזקה יותר, או במילים אחרות ככול שהמרכיב העיקרי ברמדי ההומאופתית מדולל יותר במים, עד לכדי מצב שברמדי לא נשארת ולו מולקולה אחת של החומר העיקרי אך נותרת בה האנרגיה שלו ( של החומר העיקרי ( , כך הרמדי חזקה יותר .

ההומאופתיה הקלאסית מסבירה עיקרון פילוסופי זה , בכך שככול שמצטמצם יותר החומר העיקרי, מתקרבת הרמדי יותר לתמצית או באנגלית  ל – Essence , שלה, ומתעצם כוחה לרפא את המחלה ממנה סובל המטופל החולה. למה הדבר דומה ? את האנרגיות העוצמתיות ביותר בעולם הפיקה האנושות ע"י ביקוע גרעין האטום, חלקיקים זעירים שרק מיקרוסקופ אלקטרוני רב עוצמה יכול לראותם.

עיקרון פילוסופי אחר ואולי החשוב מכולם אומר : שכולנו ירדנו אל כדור הארץ עם כוחות ריפוי מובנים בתוכנו, ואלה יודעים טוב יותר מכול הרופאים בעולם, מה יש לעשות בכדי לרפא אותנו ממחלותינו, כוח הריפוי הזה הוא כוח החיים שלנו ומתכנה בהומאופתית ה – Vital Force , כוח החיים או הכוח החיוני. אז למה הוא לא תמיד מצליח לרפא אותנו ? כיוון שלפעמים הכוחות העוינים לחיים חזקים ממנו ויכולים להיות קטלניים ולגרום למוות, אך לרוב נוצרים מצבים של סטאטוס קוו , מצב של איזון כוחות בו אין יכולת לרפא ולהשמיד את הכוח העוין, ואין יכולת לגרום למוות, מצבים אלה הם המחלות הכרוניות, שלעיתים משתפרות ולעיתים מתדרדרות.

בנקודה זו של הסטטוס קוו בשדה המערכה, נכנסות התרופות ההומאופתיות שנושאות בחובן את המחלה ממנה סובל המטופל ולרוב גורמות בתחילת הטיפול להרעה במצב, אבל בהמשך גורמות להמרצתו ודרבונו של כוח החיים, וזה האחרון מתעשת ומשמיד את המחלה המלאכותית החלשה , שהתרופה ההומאופתית נשאה עמה, ואז צובר כוח ומשמיד גם את המחלה השורשית והמרכזית ממנה סובל המטופל החולה.

מהי הומאופתיה?
במאמר זה נסביר את עקרונותיה של הומאופתיה. מהי הומאופתיה, מה מקורה? וכיצד עובדת הומאופתיה בניגוד לרפואה קונבנציאלית.

כוח החיים – Vital Force

תאוריית הדיכוי

הטיפול ההומאופתי

למה לבחור בהומאופתיה ?

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר