פסוריאזיס עם עצירות קשה
מאת חיים שטיינברגר
ביוני 2006, הגיעה אלי לקליניקה אישה בת 54 , מנהלת בכירה באחד המפעלים הגדולים בעיר. התלונה העיקרית הייתה פסוריאזיס, מחלה ממנה היא סובלת כ – 30 שנה. ידיה היו מכוסות בנגעים פסוריאטיים, בעיקר יד שמאל,  שבה כף היד נראתה כאילו עומדת לנשור… כף היד הייתה מכוסה בנגעים עם קליפה וקשקשים. האישה ספרה לי שהיא סובלת מפסוריאזיס כ – 30 שנה ונכון לעכשיו היא מגיעה עם התפרצות קשה שמלווה בגרד נוראי.
 
בדיוק אז היו  שתי בנותיה  בתהליך של גירושין, ובעלה עבר כריתת קיבה בגלל גידול ממאיר. בנוסף היא סבלה מעצירות קשה, לא היה לה כבר שנים רבות דחף ל"יציאה", אחת לשבוע  כשכבר לא הייתה יכולה יותר, והבטן נעשתה נפוחה ולוחצת, הייתה נכנסת לשירותים מיזמתה, פושטת את רוב בגדיה ומתאמצת לגרום ל'יציאה', כתוצאה ממאמציה הייתה מצליחה להוציא כמה גושים קטנים קשים כמו אבן. התהליך המייגע גרם לה להתאמץ ולהזיע, ובסופו היא לא הרגישה מרוקנת.
 
בראיון ספרה לי האישה שהיא עברה כריתה של הרחם והשחלות בגלל מיומות ומחזורים כבדים עם קרישי דם, כ"כ ספרה שיש לה נטייה להתעלפויות ובעבר התעלפה מספר פעמים בעיקר בתקופת המחזור.
 
הפציינטית טופלה כול השנים ע"י הרפואה הקונבנציונלית, באמצעות משחות מסוגים שונים ובכללם משחות סטרואידיות. אלה מעולם לא הצליחו לרפא את הפסוריאזיס, לכול היותר יצרו שיפורים קלים במצב הנגעים. היא אף קיבלה טיפולי הקרנה של גלים אולטרה סגוליים שגם הם לא שינו הרבה את מצבה.
 
בראיון אי אפשר היה להתעלם מחיתוך הדיבור החד שלה, משפטים קצרים מדויקים ועניינים. כ"כ אי אפשר היה להתעלם מהרגשת ה"קרבן" שלה, היא חשה שכול העולם על כתפיה, שהיא הקרבן  של משפחתה, שכולם תלויים בה ( מאפיין של ממלכת החיות – תרופה עשויה מעולם החי. )
 
הנושאים במקרה:
–          אמביוולנטיות בין העבודה למשפחה.
–          בעיות הורמונליות עד לכדי כריתת רחם ושחלות.
–          פסוריאזיס מושרש וקשה.
–          Stasis – עצירת התנועה של הצואה במעיים.
 
אחרי ניתוח המקרה החלטתי לתת לה   Sepia , תרופה הומיאופתית שעשויה מהדיו שהדיונון יורה בשעת בריחה בכדי למסך את סביבתו. הפציינטית קבלה את התרופה בפוטנץ של 200Ch חד פעמי + 2 גלובולים ליום של 15Ch .
 
אחרי כ – 10 ימים דווחתי ע"י הפציינטית שהנגעים על הידיים נעלמו ושאין פסוריאזיס. לגבי העצירות אין שינוי ועדיין אין לה דחף של יציאות. הבנתי שכול עוד לא תיפתר בעיית העצירות לא יושג ריפוי של ממש, ולכן שילבתי בטיפול תוספי מזון כגון: פסיליום… שלא שינו דבר והעצירות המשיכה.
 
אחרי כ – 4 חודשים חזרו הנגעים לידיים. הפעם החלטתי להגדיל את המינון של ה – Sepia. ונתתי לה את הרמדי במינון של 1M  חד פעמי בלי חיזוקים יומיומיים. שוב נעלמו הנגעים והפעם לתקופה של 7 חודשים וכ"כ חל שיפור קל בתכיפות של היציאות, עכשיו הצליחה "לצאת" פעמיים בשבוע.
 
אחרי 7 חודשים חזרו הנגעים פעם נוספת, הפעם הלכתי על Sepia  10M  ושוב נעלמו הנגעים והיציאות השתפרו עוד קצת, לראשונה מזה 30 שנה חשה המטופלת בדחף "לצאת" . הנגעים חזרו פעם נוספת אחרי כחודשיים כי המטופלת הרבתה לשתות קפה שנטרל את השפעת התרופה. לאחרונה קיבלה הפציינטית את התרופה ב – 50Ch  שהפסיקה לה את העצירות לחלוטין, יש לה דחף ליציאה יומית והיא "יוצאת " יום יום. הנגעים נעלמו והפציינטית מקפידה להמעיט בצריכת קפה, מצב זה נמשך כבר למעלה מ – 11 חודשים.

צרו קשר

חיים שטיינברגר.
 ח. שטיינברגר הומיאופתיה קלאסית.
נייד: 050-5399385
פקס : 04-9921558
כתובת קליניקהסוסקין 12 נהריה.
בגוש דן : ניתן לקבוע פגישת עבודה בבית קפה או בבית מלון. 
שעות פעילות: ימים א – ו   09:00 19:00 
יש לקבוע תור בטלפון.

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב