מחלת סכרת – Diabetes

חיים שטיינברגר

מחלת סכרת – פרולוג

מרבית הדברים הנאמרים במאמרי "מחלת סכרת" לקוחים מהבנתי את החיים , הבריאות והמחלה. חלק לא מבוטל מהדברים הנאמרים כאן הן תיאוריות שפותחו על ידי והן נסמכות רק על הגיון צרוף ועל ניסיוני כהומיאופת. אף לא אחד מהדברים שנאמרים כאן לא עבר ניסויים אמפיריים או קליניים כלשהם. כול קורא שיחליט לטפל בעצמו על בסיס הדברים הנאמרים במאמר זה יעשה כך אך ורק על אחריותו הבלעדית. אין במאמרי  "מחלת סכרת" זה משום המלצה להפסקת טיפול תרופתי מערבי כלשהו וכמו כן אין בו משום המלצה של מעבר לטיפול הומיאופתי, נקיטת צעדים כאלה יהיו אך ורק על אחריותו של הקורא המטפל בעצמו.

מחלת סכרת – שכיחות והגדרת ה"מחלה"

מחלת סכרת היא "מחלה" מאד נפוצה בעולם המערבי בארה"ב לוקים בה כ- 15% מכלל האוכלוסיה. כשאני מדבר על מחלת סכרת אינני מתכוון ל 'מחלת סכרת נעורים' שהיא "מחלה" שונה לחלוטין מאשר מחלת סכרת המוכרת בקרב הציבור הרחב ומתכנה בטרמינולוגיה המערבית 'Diabetes Type 2' או  מחלת סכרת מסוג 2 . במאמרנו זה לא נדון ב- מחלת סכרת נעורים.

מה הם תסמיניה של מחלת סכרת ?? מתי אדם מוגדר כחולה מחלת סכרת מסוג 2 ? …. תסמיניה של מחלת סכרת בדרך כלל מתגלים בבדיקות דם רגילות שנעשות עפ"י רוב בצום ( אחרי לפחות 12 שעות ללא מזון ). בכול מקרה כזה שבו רמת הסוכר ( גלוקוז ) בדם עולה על 120mg/dl נחשד הנבדק מיד כחולה מחלת סכרת ובדרך כלל נשלח ע"י רופאו לבדיקת מעמס, שבה מושקה הנבדק בגלוקוז מומס במים, הנבדק שותה כוס מים שמומסים בה כ – 100 גרם גלוקוז טהור, ונלקחת ממנו דגימת דם לפני שתיית מי הסוכר ( במצב צום ) ודגימת דם שעתיים אחרי שתיית מי הסוכר. אם בבדיקה השנייה ( שעתיים אחרי ) מתגלה רמת סוכר מעל 140 mg/dl נחשב הנבדק לחולה מחלת סכרת, אם התוצאה היא פחות מ – 140 mg/dl הנבדק נחשב כחופשי מבעיית מחלת סכרת.

מחלת סכרת – תסמיני ה"מחלה" וסיבוכיה

לעיתים יש גם תסמינים נוספים הנובעים מעודפי גלוקוז בדם (מחלת סכרת) והם: השתנת יתר, עייפות יתר, טשטוש ראייה, כפות רגליים שורפות וכואבות, אימפוטנציה, אך לעיתים יותר נדירות מתפתחים גם מצבי חרום אקוטיים מסכני חיים כתוצאה של מחלת סכרת, של 'קטו- אצידוזיס' או חמצת קטותית, אלה האחרונים עלולים להתפתח בעיקר כשלרמות הסוכר הגבוהות  של מחלת סכרת מתווספת מחלה אקוטית כגון שפעת חזקה וכיוצ"ב שמעלים את רמת הסוכר בדם עוד יותר, ועלולים במצבים אקוטיים להגיע ל – 500 mg/dl ויותר, בדרך כלל במצבי מחלת סכרת שאיננה מטופלת באינסולין מצבי חרום כאלה הם נדירים והם מצבים מסכני חיים.

אם כן, אם אלה תסמיניה של מחלת סכרת, ברור גם למה היא כול כך מפריעה לרפואה המערבית, ולמה כול רופא מתעקש לתת לחולי מחלת סכרת, טיפול לאיזון רמת הסוכר בדם או במילים אחרות, טיפול להחזרת רמת הסוכר לנורמה שנקבעה ע"י הרפואה המערבית, ( היום הנורמה עפ"י קופות החולים בישראל נעה בין 70-100 mg/dl ). בנוסף לתסמיני מחלת סכרת המצוינים לעיל, טוענת הרפואה המערבית כי מחלת סכרת לא מאוזנת אחראית , לאין ספור סימפטומים או תחלואים של 3 מערכות עיקריות: מערכת הראייה – העיניים, עד לכדי עוורון. המערכת הנפרולוגית – כליות, עד לכדי אי ספיקת כליות, והמערכת העצבית הנאורולוגית עד לכדי בעיות עצבוב של כלי דם ושיתוקים. את הסימפטומים ( התחלואים ) במערכות אלו בהמשך לבעיית מחלת סכרת סוג 2 , מכנה הרפואה המערבית 'סיבוכי מחלת סכרת'.

מה גורם לסיבוכי מחלת סכרת

כאן עולה השאלה הקשה, האם זה נכון ?? הייתכן שעודפי סוכר בדם או מחלת סכרת לא "מאוזנת" פוגעת בכול המערכות החשובות האלה ?? או שאולי מה שנחשב לרמות סוכר מאוזנות ברוב האוכלוסיה, יכול וצריך להיות שונה באנשים חריגים עם מבנה אישיות מיוחד ? ואם זה נכון, האם לא יתכן שהאשמה בגרימת סיבוכי מחלת סכרת, היא דווקא בתרופות הניתנות ע"י הרפואה המערבית בכדי ל"אזן" את מחלת סכרת באותם אנשים חריגים, והן אלה שגורמות לכול סיבוכי  מחלת סכרת הנ"ל ?? האם לא יתכן שגם כאן דיכוי של סימפטומים ( הורדת רמות הסוכר בדם ע"י תרופות  כטיפול של מחלת סכרת ) שמטרתם להגן עלינו, גורם להופעתם של סימפטומים אחרים הרבה יותר חמורים, כמו אלה שמנינו, במערכות אותם הזכרנו לעיל ונקראים סיבוכי מחלת סכרת, והאם גם כאן לא יתכן מצב שהגוף ( ה – Vital Foce ) יוצר את עודפי הסוכר בדם ובעצם את מחלת סכרת, במטרה לפתור בעיה מרכזית אחרת .

מחלת סכרת – מדוע מייצר הגוף עודפי סוכר בדם?

בכדי להבין את מחלת סכרת צריך קודם כול להבין מדוע מייצר הגוף עודפי סוכר בדם במקרים מסוימים ובאחרים לא, אך לפני כן, מי זה אמר שרמות סוכר מעל לנורמות שקבעה הרפואה המערבית, אינן תקינות ומזיקות בהכרח, האם למשל, לא יתכן שהמספרים בהם תוחמת הרפואה המערבית את רמת הסוכר הנורמטיבית אינם אלא מספרים בלבד, ושלאנשים שונים במצבי חיים שונים לא רק שיש ערכים שונים של רמת סוכר, אלא שאלה הכרחיים בכדי לקיים את סוג החיים שהם חיים בו.

אפילו הרפואה המערבית מסכימה היום שלמצבי Stress – לחץ , יש השפעה רבה על הופעת מחלת סכרת , נכון שגם לתורשה ולגנטיקה יש חלק במחלת סכרת, אבל הטריגר של מחלת סכרת הוא תמיד מצבי לחץ נפשיים או פיסיים. הסוכר או יחידותיו החד מולקולאריות הגלוקוז, הוא הדלק שבאמצעותו יוצר גופנו את האנרגיה. כשאנחנו נמצאים בלחץ חייב גופנו לשרוף יותר גלוקוז בכדי להפיק יותר אנרגיה, זוכרים ? מנגנון 'נוס או הילחם' – 'Fight or Flight', כשזה קורה ואנחנו נכנסים ללחץ, מתחילים תאי גופנו לשרוף כמות גדולה של גלוקוז, ובמקביל מתפרק ה'גליקוגן' בכבד ובשרירים ( מאגרי הסוכר בגוף ), שהוא הסוכר הרב מולקולרי, והופך לגלוקוז, בכדי להבטיח הזנה מהירה ומלאה של התאים בגוף לייצור האנרגיה הרבה הנדרשת בתנאים כנ"ל.

לפעמים יכול התהליך להיות מהיר כל כך, עד לכדי ירידה אל מתחת לרמה הנורמטיבית, ולכניסה למצב של 'היפוגליקמיה', שהיא מחסור של גלוקוז בדם, מצב מסוכן שיכול ליצור, רעד, רעב חזק, בלבול, חולשה, אבדן הכרה…. ועוד. מצב כזה אפשרי רק כשצריכת הגלוקוז כל כך גדולה, כשהמהירות בה מתבצע פירוק הגליקוגן בגוף אינו מצליח לפצות על הצריכה המוגברת של הגלוקוז המוזרם ישירות לדם ומשם מוכנס לתאי הגוף באמצעות האינסולין.

מחלת סכרת – הייתכן שעודפי הסוכר בדם הם סימפטום בו משתמש הגוף בכדי לרפא את הבעיה המרכזית שלו ?

מה לעשות אך בני האדם אינם זהים במבנה האישיות שלהם וגם לא במבנה הפיסי שלהם, יש רזים ועצבניים, שמנים ונינוחים, כועסים וחרדים, רגישים ומופנמים…. ועוד אחרים עם מבני אישיות שונים זה מזה או כמו בטרמינולוגיה ההומיאופתית עם 'קונסטיטוציות' שונות. לכול אדם קצב חיים משלו, רגישות משלו ותכונות אופי משלו…לכול התכונות השונות ישנה השפעה גדולה על תפקודינו ועל בריאותנו ובכלל זה על רמות הסוכר והשומנים בגופנו. למה הדבר דומה, לסוגים שונים של מכוניות שכול אחת מהן עובדת על "טורים" שונים.

כשאנחנו מכול סיבה שהיא מצויים בלחץ נפשי או פיסי מתמשך רוב שעות היממה, מתחיל הגוף לייצר עודפי גלוקוז בדם, ובכדי שהגלוקוז יהיה זמין בכול עת לאספקת אנרגיה לתאים, ישמור הגוף על רמת הגלוקוז הגבוהה בדם, זאת בכדי שלא יהיה תלוי בפרוק גליקוגן מיידי במצבי חירום, שבהם קיימת צריכה גבוהה מאד של גלוקוז לייצור אנרגית החיים המתוחים. כשמצב זה ( הלחץ הנפשי או הפיסי ) הופך לקבוע, מתחילה "מחלת סכרת" כפי שהיא מוגדרת ע"י הרפואה המערבית. עולה מכאן, שעודפי הסוכר בגופם של חולי מחלת הסכרת אינם אלא סימפטום שמטרתו לרפא את הבעיה המרכזית בגופם.

מחלת סכרת- מה קורה כשאנחנו מתחילים להשתמש בתרופות לאיזון רמות הסוכר ?

כשרופא המשפחה מזהה בבדיקות הדם רמת סוכר גבוהה אצל נבדק כלשהו הוא  מיד חושד בהימצאות של מחלת סכרת , ובדרך כלל רושם לו מיד תרופה לטיפול של מחלת סכרת ולהורדת רמת הסוכר וכמובן מכניס את הנבדק למשטר דיאטטי שכולל התנזרות ממזון המכיל סוכרים, והורדה דרסטית של צריכת שומנים רווים בעיקר מהחי, שכן בדרך כלל מלווה מחלת סכרת בעליית הרמות של שומני הדם.

אמרנו שהגוף מייצר עודפי סוכר אצל אנשים לחוצים פיסית, או נפשית במטרה לספק את הדלק הנדרש ליצור האנרגיה הרבה הנדרשת אצלם, בגלל הקונסטיטוציה הלחוצה… וכשאנשים אלו מתחילים לקחת תרופות להורדת רמת הגלוקוז בדם וטיפול של מחלת סכרת, הגוף מגיב מייד בפירוק נוסף של גליקוגן והעלאת רמת הגלוקוז מחדש, ואם הגוף מתקשה להתחרות בפעילותן של התרופות המערביות, הוא יתחכם ויקשה על עודפי האינסולין שהתרופות הזרימו לדם, לפתוח את מעברי התאים ויצור מצב של אי סבילות לאינסולין ואח"כ יעבור ליצירת סימפטומים הרבה יותר קשים במטרה להתריע באלפי נוריות אזהרה שהמצב לא טוב ושהטיפול של  מחלת סכרת לא נכון, כי הוא לא מתבצע בשורש הבעיה – בלחצים הפיסיים או הנפשיים.

מחלת סכרת בדרך כלל מלווה בהיפרליפידמיה שהיא, רמות גבוהות של שומנים בדם, ולזה מצטרף לרוב גם לחץ דם גבוה. מקורו של לחץ הדם הגבוה יכול להיות מוסבר בפשטות כפועל יוצא של הלחצים הנפשיים או הפיסיים בהם מצוי גופו של החולה, לחצים שיצרו גם את מחלת סכרת כאמור. עודפי השומנים בגוף בעיקר הכולסטרול, מוסברים ברמות החמצון הגבוהות בגופו של האדם השרוי ב – Stress , לאדם כזה יהיו תמיד רמות גבוהות של 'רדיקליים חופשיים' המחמצנים את תאי הגוף והורסים אותם במהירות מואצת, וזאת הסיבה שהגוף מייצר הרבה כולסטרול שתפקידו לבנות תאי גוף חדשים בקצב מואץ כתחליף לאלה שנהרסו.

עכשיו כשאנו מבינים שרמות הסוכר הגבוהות בדמם של "חולי  מחלת סכרת" נובעת בעצם מהדרך שבה מנסה גופנו לפצות על שריפה קבועה ומהירה של גלוקוז, ובנוסף כשאנו מבינים, שרמות כולסטרול גבוהות אצל אותם חולים, נוצרות בכדי לבנות במהירות תאים שנהרסו כתוצאה מרמות גבוהות של 'רדיקליים חופשיים' ופועל יוצא של חמצון יתר. נשאלת השאלה, האם זה צעד נכון להקטין את רמות הגלוקוז והכולסטרול באמצעות תרופות מערביות רבות עוצמה כטיפול של מחלת סכרת ? האם זה מהלך נכון לדכא את הסימפטומים של מחלת סכרת שמטרתם לרפא אותנו או לפחות לשמור על איזון שמאפשר חיים רגילים בגופנו ??

והתשובה היא, בוודאי שלא !! התרופות שמקטינות את רמות הגלוקוז והכולסטרול בגופנו וכביכול נותנות "טיפול" ב- מחלת סכרת   בעצם מדכאות "סימפטומים" שנראים רק בבדיקות דם . אבל כבר אמרנו שדיכוי הסימפטומים של מחלת סכרת מובילים את 'כוח החיים' שלנו לייצר סימפטומים חלופיים הרבה יותר מורבידיים ( מחלתיים ). האם לא כך נוצרים כול סיבוכי מחלת סכרת, מהרטינופתיה ( פגיעה ברשתית העין עד לעוורון ) דרך הנפרופתיה, פגיעה בכליות ובמערכת סילוק הרעלים מגופנו ועד לניאורופתיה, פגיעה במערכת העצבים האוטונומית שלנו, עד לכדי שיתוקים, והפסקת עצבוב לאברים שונים ולכלי הדם. וכמובן גם כול יתר הסימפטומים המלווים מחלת סכרת קשה כגון : שכיחות גבוהה של התקפי לב, טרשת עורקים מואצת, פצעים שאינם מתרפאים ויוצרים נמק וכריתת גפיים.

מחלת סכרת – אם לא תרופות כימיות להורדת סוכר, אז מה כן ?

אז מה כן צריך לעשות כשיש רמות גבוהות של גלוקוז וכולסטרול בדם  ? קודם כול לא להעמיס על המערכות מעבר לעומס הקיים דהיינו להימנע מלחצים נפשיים וגופניים עד כמה שאפשר, לחץ גופני נוצר למשל כשאנחנו שמנים מדי עם הרבה עודף משקל או כשאנחנו עוברים טראומות פיסיות כגון : פגיעות גוף קשות או מחלות קשות כגון דלקות אקוטיות וחריפות. לחצים נפשיים יכולים גם הם לשמש טריגר להיווצרותה של מחלת סכרת וגם מהם צריך להימנע או לעבוד על חוויות החיים שלנו ועל תפיסת עולמנו, ולהביא למצב שבו יתרגם מוחנו את המתרחש בחיינו בפרופורציות הנכונות, כך שלעולם לא נראה בכול כלבלב נובח חיית טרף מסוכנת.

אחד הדברים המסייע בשמירה על רמות הסוכר והכולסטרול, הוא פעילות גופנית נמרצת ומבוקרת, במיוחד אצל אלו שהסוכר והכולסטרול אצלם, הוא מעל לנורמה. פעילות גופנית כזאת שורפת קלוריות ויכולה לסייע לשמירה גם על משקל גוף תקין, אבל בעיקר להפחית רמות גבוהות של סוכר בדם וכולסטרול רע LDL , ולעומתם להעלות את רמתו של הכולסטרול הטוב ה – HDL .

ואם קשה לנו לכפות על עצמנו נורמות חיים נכונות ומחשבות בריאות כך שנצליח לחיות כאן ועכשיו בבריאות טובה, כדאי לנו לשקול טיפול הומיאופתי אצל הומיאופת מוסמך וראוי. טיפול הומאופתי יאתר תמיד את הבעיה המרכזית ממנה סובל הפציינט, והתרופה שתינתן למטופל תחזיר אותו לאיזון מלא , פיסי נפשי ואנרגתי.

עם מאמן תזונה תלמד עוד אודות התזונה הנכונה לירידה במשקל.

 

טיפול טבעי לסכרת

הסוכרת היא מחלה נפוצה מאד כיום והיא מאפיינת בעיקר את מדינות העולם המערבי. סובלים ממנה 15 אחוז מכלל בני האדם ובמקרים מסוימים היא יכולה להפוך לקטלנית. הטיפול המערבי המקובל כיום, במקרים של סוכרת, היא שימוש בתרופות, העוזרות להשיב את ערכי רמות הסוכר בדם למצב נורמאלי. יחד עם זאת, ישנה גם אפשרות לבחור במסלול אחר – טיפול הומאופתי לסוכרת, שהינו טיפול טבעי לחלוטין.

איך זה עובד
בחירה באפשרות של טיפול בסוכרת ללא תרופות, המוכרות לנו מהרפואה הקונבנציונאלית, מאפשרת לסובלים מרמות גבוהות של סוכר בדם להשיב את האיזון הרצוי לגופם וגם לחייהם. במקרים בהם ישנן רמות גבוהות של גלוקוז בדם וגם רמות גבוהות של כולסטרול (כפי שקורה לרוב אצל חולי סוכרת) חשוב מאד שלא להעמיס על מערכות הגוף וגם להימנע מלחצים גופניים ומלחצים נפשיים. אלה, יכולים לשמש כטריגר להיווצרות המחלה ועלינו מוטלת המשימה שלא לגרום לגופנו לחצים לא רצויים, המשבשים את האיזון שבו. אחת הדרכים לשמור על רמות הסוכר ועל רמות הכולסטרול בדם היא באמצעות פעילות גופנית נמרצת. הפעילות הגופנית עוזרת לשמור על משקל גוף תקין, להפחית את רמות הכולסטרול הרע בגוף ולהעלות את רמות הכולסטרול הטוב.
טיפול בסוכרת באופן טבעי נעשה אצל מטפלים מוסמכים ומתבסס על שילוב של תמציות צמחים טבעיות לחלוטין, המסייעות בהשבתו של האיזון המלא לגוף – הן בפן הפיסי והן בפן הנפשי. לכל אלה, המתקשים לסגל לעצמם נורמות חיים בריאות וגם חשיבה חיובית ונכונה, יכול הטיפול ההומאופתי לסוכרת להוות פתרון מלא, המחזיר לגוף את הבריאות הרבה. מטפל המתמחה באימון תזונה יכול לסייע לסובלים מסוכרת לאמץ לעצמם תזונה נכונה שתעזור להם בירידה במשקל ובמקביל שילוב של תמציות צמחים לצורך איזון רמות הגלוקוז.

חשוב לדעת
כמו כל טיפול הומאופתי אחר, גם הטיפול הטבעי בסוכרת מותאם באופן נקודתי ומדויק לסובל מהבעיה על מנת לאפשר לו להתמודד איתה בצורה הנכונה. מסיבה זו ישנה חשיבות רבה מאד בפנייה למטפל מקצועי ומנוסה בתחום זה, שיוכל לבנות תכנית מקיפה, שתספק בכך את המענה המלא. הסוכרת, כאמור, יכולה להיות מחלה קטלנית מאד ועם השנים, ובמיוחד בגילאים המבוגרים יותר, יכולים להיות נלווים לה תסמינים מסכני חיים. פנייה לטיפול בשלבים מוקדמים בחיים (עד כמה שניתן) היא הדרך הנכונה להתמודד איתה ובחירה באפשרות טבעית יכולה להוות חלופה רלוונטית למעוניינים בכך.

סובלים מסוכרת ומעוניינים בפתרון טיפולי טבעי, ללא תרופות ושימוש בחומרים שונים? רוצים להחזיר את האיזון לגופכם, וכן גם לכל מה שקשור לרמות הסוכר והכולסטרול בדם? אם כן, חיים שטיינברגר הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. לסקירת הטיפולים המוצעים על ידו, לחצו כאן, ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 050-5399385

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר