אוסף של סימפטומים דומים: במיקומם בגוף, במגבלות שהם כופים על האדם הסובל מהם, בחומרתם המשתנה מחולה לחולה,מכונים ע"י הרפואה המערבית "מחלה". לבעיות הבריאות של אדם הסובל מסימפטומים ספציפיים ומוגדרים, הדביקה הרפואה המערבית "תווית עם שם", לדוגמא : 'אוסטאופרוזיס' או 'ברונכיטיס' או 'אטופיק-דרמטיטיס'…. וכך הלאה, אלפי שמות לאלפי "מחלות". כול "מחלה" ספציפית כזאת המוגדרת בשם נניח  X  תטופל ברפואה המערבית, באמצעות פרוטוקול תרופות גנריות זהה Y .

השיטה הנ"ל עושה לרפואה המערבית חיים קלים, אבל מסבכת בריאותית, במרבית המקרים את מטופליה. ההומיאופתיה לעומת זאת, מבינה שאוסף הסימפטומים מהם סובל המטופל, אינם המחלה, ושאנשים שונים הסובלים מסימפטומים דומים או זהים, יכולים לשאת בעיות שורשיות שונות, האחד יסבול מחרדות עמוקות המרעידות את הוויתו, והשני עלול לסבול מבעיה חריפה של הגשמה עצמית, והשלישי מקנאה נוראית שאיננה מרפה ממנו לרגע, והרביעי מאהבה נכזבת שמכלה את כוחותיו.

הסימפטומים אינם אלא דרכו של הגוף, לרפא את עצמו ולהתריע על כך שקיימת בעיה מרכזית הדורשת פתרון. בכדי להבין את הדברים הנאמרים כאן אני מפנה אותכם הגולשים באתר לקרוא את המאמר באתרי, ששמו 'מהי מחלה ?'.  וכ"כ את מאמרי ששמו 'הסימפטומים כלי הריפוי שלנו'.

בקטגוריה זו של אתרי המתכנה 'מחלות' אני נאלץ לתאר את המחלות השונות כפי שהרפואה המערבית מגדירה אותן, לסקור בקצרה את דרכי הטיפול של הרפואה המערבית ב"מחלות" השונות, ולהסביר איך מתייחסת אליהן ההומיאופתיה, ומה היא עושה בכדי לרפא את האדם המטופל.

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר