כוח החיים – מכניזם הריפוי – The Vital Force
מאת חיים שטיינברגר
 

'כוח החיים' מתכנה בעגה ההומיאופתית ה – Vital Force  והוא מכניזם הריפוי איתו באנו אל העולם. ה – V.F הוא כוח אנרגתי בעל אינטליגנציה ( תובנה ), כוח אנרגתי זה מצוי בכול אחד מאיתנו מיום כניסתנו לעולם והוא הכוח המופקד על בריאותנו. ד"ר 'סמואל האנמאן' אבי ההומיאופתיה מתאר את ה – V.F בספרו האורגנון ( ספר הפילוסופיה של ההומיאופתיה ) במילים 'כמו רוחי' דהיינו אנרגיה בעלת תובנה.

ה – .V.F בנוי משדה אלקטרומגנטי ייחודי שמתאפיין בנוסף למאפיינים הרגילים של שדה אלקטרומגנטי גם באינטליגנציה רוחית או אם תרצו בתובנה, הוא חלק מובנה אינטגרלי בכול אורגניזם והוא הכי מפותח בבני אנוש.

 
העובדה שמתקיים בתוכנו שדה אלקטרומגנטי קלה מאד להוכחה, לא קשה למדוד את הפוטנציאל החשמלי בגופנו. כול אחד מהתאים בגופנו נושא פוטנציאל חשמלי חיובי ושלילי, על העיקרון הזה עובד ה – M.R.I – Magnetic Resonance Imaging . זהו מכשיר הדמיה המשמש היום את הרפואה המערבית והפועל על עיקרון התהודה המגנטית. המכשיר משרה שדה מגטי רב עוצמה על רקמותיו של האורגניזם הנבדק ובצורה הזו מביא את כול המטענים החשמליים החיוביים בתאים לפנות לכיוון אחד וכך מתקבלת ההדמיה של האברים והרקמות הנבדקים, המתורגמת ע"י המחשב לתמונה.
 

 אז אם הבנו כבר שה – Vital Force הוא שדה אנרגתי אלקטרומגנטי, הרי שהבנו גם שכמו בכל שדה אלקטרומגנטי, מתקיימים גם בו גלים אלקטרומגנטיים עם אורכי גל מסוימים, עם תדירויות ואמפליטודות ( גובה הגל ).

ה – V.F הוא 'כוח החיים', שולט באורגניזם ביד רמה ובעצם מניע אותו. העובדה שצריך לראותו כאנרגיה אינטלגנטית , אנרגיה שמכילה גם מרכיב רוחי ספיריטואלי, נובעת מכך שאחרת אי אפשר היה להסביר את מהות החיים. על זה כותב 'קנט' ( מגדולי ההומיאופתים של המאה העשרים ) בספרו 'Lectures of Homeopathy'  בפרק 10, אומר קנט: נניח מקרה שבו מדענים יצליחו להרכיב יצור חד תאי אחד, ע"י כך שייקחו את אותו מספר של אטומי פחמן ( זהה למספר תאי הפחמן בייצור החד תאי ) ואת אותו מספר של אטומי מימן ואת אותו מספר של אטומי חנקן ויצליחו לסנתז ביניהם, כך שיתקבל בדיוק נמרץ אותו יצור חד תאי למראה, אך האם יחיה הייצור המסונתז ?? האם יצליחו המדענים גם להפיח בו רוח חיים ? והתשובה הבלתי נמנעת היא, לא!!.

דוגמא נוספת לכך שה – V.F הוא כוח אנרגתי, רוחי, שמניע את הגוף מביא 'קנט' באותו הספר בפרק ה – 3 . 'קנט' מתאר גוויה של אדם שנפטר ממחלה ושכול אבריו הפנימיים שלמים ללא דופי ואעפ"י כן הוא מת ואין דרך להשיבו לחיים. ברור שמשהו חסר בגוויה הזאת, ברור שמשהו עזב אותה, התנתק ממנה, עבר למקום אחר, אין עדות לשום דבר חומרי שחסר כול רקמותיו של הבר-מינן שלמות… אז מה עזב אותו ?? אותו משהו אנרגתי, רוחי, שמניע את הגוף ה – Vital Force – 'כוח החיים' .

אז מה תפקידו של ה – V.F ? בראש ובראשונה תפקידו הוא להגן על האורגניזם, עלינו. ממה להגן עלינו ?? מפניהם של כוחות עוינים לחיים. מהו כוח עוין לחיים ?? מחלות הן כוח עוין לחיים, חיידקים פתולוגיים הם כוח עוין לחיים, טראומות הם כוח עוין לחיים, סביבה אקולוגית עוינת, הם כוח עוין לחיים, חיות טרף ויצורים רעילים יכולים להיות כוח עוין לחיים. אבל האם הסימפטומים שאדם לוקה בהם גם הם כוח עוין לחיים ?? לפעמים כן. גידולים סרטניים יכולים להיות כוח עוין לחיים, גם התקפי לב יכולים להיות כוח עוין לחיים ואפילו אמוציות שליליות חזקות כגון: שנאה, קנאה, פחד,כעס, אכזבה קשה, צער, עצבנות… יכולים בעוצמות גדולות מאוד, להיות כוח עוין לחיים וכמובן במישור המנטלי בלבול קשה, אבדן זכרון, אובדן היכולת להתרכז… גם הם יכולים להיות כוח עוין לחיים.

המדהים הוא, שאם בוחנים את כול הכוחות העוינים לחיים, נקל להבחין בכוחות שבאים מהחוץ ובכוחות שבאים מבפנים מתוכנו ושבעצם אנו מייצרים אותם. אבל מי בתוכנו מייצר כוחות עוינים לחיים ?? והאם הכוח העוין לחיים כשהוא בא מתוכנו, הוא המחלה או הסימפטום ?? התשובה ההומיאופתית היא: הכוח העוין לחיים שבא מתוכנו הוא סימפטום לא המחלה והוא נוצר ע"י אותו ה – V.F ( מכניזם הריפוי ) שתפקידו העיקרי להגן עלינו. וכאן עולה מיד השאלה, הכיצד ?  למה יוצר ה – V.F כוחות עוינים לחיים שהם בעצם סימפטומים מורבידיים ( מחלתיים ) , את מה זה משרת ? הרי לא יתכן שהמנגנון שאמור להגן עלינו גם תוקף אותנו. והתשובה היא: ה – V.F מגן עלינו בדרך הזאת של ייצור סימפטומים, בכך שהם, הסימפטומים אותם הוא מייצר, אינם המחלה ומטרתם לרפא את המחלה שממנה אנו סובלים, סימפטומים אלה מהווים תמיד את הרע במיעוטו, ז"א שאלמלא המניפסטציה ( הצגתו ) של הסימפטום הספציפי הזה בו בחר ה – V.F להתריע על קיום הבעיה, הייתה נוצרת בעיה מורבידית ( מחלתית ) הרבה יותר חמורה וקרוב לוודאי מסכנת חיים, אם כך זו דרכו של ה – V.F לנטרל כוח עוין לחיים, לנסות להרחיקו וגם להפריש באמצעותו את הרעלים שכוח עוין זה הביא עמו. נביא מספר דוגמאות:

כשחיידק חודר לגוף, שולח ה – V.F את חייליה של מערכת החיסון את המקרופגים בולעני החיידקים ואת הפרוסטוגלנדינים מייצרי הדלקת… ועוד. מה זאת דלקת?? ולמה נזקק ה – V.F לדלקת ? כי זו דרכו של האורגניזם להודיע שישנה בעיה מחד ומאידך דרכו של האורגניזם להלחם בבעיה. המיקום של הדלקת שנוצרה, הופך להיות חם אדום מפריש וכואב, אנחנו הופכים להיות מודעים לבעיה והדלקת והחום משפרים את המטאבוליזם באזור ומפרישים מתוכנו את הרעלים, שבאים לידי ביטוי במוגלה שאיננה אלא חיילים מומתים של האויב וחיילים מומתים של מערכת החיסון.

ניקח דוגמא מהמישור הנפשי אמוציונלי. אדם נתקף בדיכאון. תמיד ישנה סיבה לדיכאון היא יכולה להיות נפשית ויכולה להיות אפילו פיסית/כימית. ניקח מקרה שבו נפטר לאדם זה, קרוב משפחה מדרגה ראשונה, נניח ילד. אומרים שאין דבר קשה יותר מלאבד ילד ואמנם אדם כזה יכול בנקל לאבד את שפיותו. אך לאבד שפיות זה סימפטום שמוביל לאבדן, סימפטום שמצוי אי שם בראש הסולם ההירארכי של הסימפטומים ( סולם הרינג ), כי אעפ"י שאדם כזה ממשיך להתקיים בדרך כלל פיסית (אם אינו שם קץ לחייו בעצמו ), הרי שהוא חדל מלהתקיים בדמותו שלו, הוא מאבד את זהותו, אנשים קרובים אליו יאמרו שהם אינם מכירים את האיש. הוא מתנתק, הופך לזומבי, לפעמים הוא משתולל ולפעמים מהווה סכנה לבריות, הוא לא מכיר את קרוביו, הוא מפתח פחדים לא רציונליים עד לכדי פרנויה קשה… מה עושה ה – V.F במרבית המקרים מהסוג הזה ? הוא מעניק להם מפלט מהשיגעון, בסימפטום קשה אחר, בדוגמא שלנו, בדיכאון.

 

הסימפטום הוא קשה ולפעמים מסתיים גם הוא באובדנות וחומרתו משתנה ממקרה למקרה. הדיכאון הקשה כרוך באובדן הרצון לחיות, בהרגשה של חוסר תכלית בחיים, בהפרעות שינה קשות, באי יכולת ורצון להתחיל את היום בבוקר, באבדן תיאבון כמעט מוחלט, בהסתגרות, בעצב עמוק, בבכי בלתי פוסק ועוד. אעפ"י כן הדיכאון אינו חמור כמו אבדן השפיות, שבו נמחקת האישיות והקרובים והחברה נאלצים להתמודד עם אדם אחר שאותו אינם מכירים על אף שבמראהו הוא כלל לא השתנה. האדם הדיכאוני מבין את המתרחש סביבו, לא מאבד קשר עם המציאות והזמן ובדרך כלל מחלים גם ללא טיפול, אחרי תקופה כזאת או אחרת, במקרה שלנו אחרי שאבלו הסתיים הוא יכול לחזור לחברה. מה עשה ה – V.F במקרה הזה ? הוא המיר מחלה קשה וכמעט תמיד סופנית מבחינת אישיותו של האדם, במחלה קשה פחות, מגבילה, אך ברת ריפוי ושבאמצעותה הוא עשוי להצליח לרפא את האדם. הדיכאון במקרה הזה אם כן הוא הרע במיעוטו מנגנון התגוננות של כוח החיים.

דוגמא נוספת היא של אדם שנפגע בתאונת דרכים והטחול שלו נקרע ומדמם, כיוון שהמוח צורך את הכמויות הגדולות ביותר של דם מחומצן, בשלב מסוים ה – V.F  יכבה לאדם זה את ההכרה. במצב של חוסר הכרה פוחתת בהרבה צריכת הדם של המוח ובכדי להימנע מפגיעה מוחית בלתי הפיכה עושה ה – V.F. את הרע במיעוטו ומכבה לאדם הזה את ההכרה. בכלל במצב של אובדן דם בכמויות גדולות עקב פציעה, יכבה ה – V.F  את הכרתו של האדם בכדי להימנע מנזק מוחי בלתי הפיך.

דוגמא נוספת היא של אדם עם השמנת יתר "ממאירה" מסכנת חיים עם  B.M.I – 50 ( אינדקס מסת הגוף ) . שכול עבודתו מסתכמת בעבודה של פקיד, בישיבה כול הזמן. בבדיקות דם: שומנים גבוהים מאד בדם, כולסטרול וטריגליצרידים וכ"כ ערכי גלוקוז גבוהים בצום, הרבה מעל הנורמה. ליבו של אדם כזה עובד קשה מאד בכדי לספק דם מחומצן ומזין לרקמותיו, הוא מתנהל בכבדות , מזיע הרבה, לחץ דמו גבוה בדרך כלל הרבה מעל הנורמה ומאמצים מיוחדים וקשים יכולים לסכן אותו. אדם כזה, עלול ללקות בהסתברות גבוהה, בהתקף לב או בשבץ מוחי בגלל סחיף, קריש דם שנע בזרם הדם.

 יום אחד הוא מחליט לקחת את עצמו בידיים, מתייעץ ברופאיו ומתחיל דיאטה שמרנית מאוזנת. בנוסף הוא מחליט להתחיל פעילות גופנית מתונה, הליכה יומית… ורק אז הוא מגלה שאינו יכול ללכת מעבר לכמה עשרות מטרים כי אח"כ הוא מפתח כאבי ברכיים קשים ורגליו אינן נושאות אותו. מה קרה כאן ?? הרפואה המערבית תטען שעודף המשקל פגע לו במפרקי הברכיים והתחיל אצלו תהליך דלקתי או ניווני של מפרקי הברכיים. ההומיאופתיה תסביר את זה אחרת לגמרי ותטען שה – V.F  יצר אצלו את הסימפטום של כאבי הברכיים בכדי להגביל אותו מלבצע פעילויות גופניות קשות שעשויות להיות קטלניות בעבורו.

ה – Vital Force, כוח החיים, אותה אנרגיה מופלאה שנמצאת בתוכו של כול אורגניזם, הוא כוח רב עוצמה שניתן לנו ע"י בורא העולם בעצמו. הוא כוח שאם נשמר, לא נפגע ולא נחלש, מאפשר לכול אורגניזם באשר הוא להתגבר על מרבית תחלואיו ללא כול צורך בסיוע חיצוני. האם אנחנו לא מכירים מקרים שלנו או של מכרים, שנרפאו לבד ללא עזרה רפואית מכול מיני תחלואים. האם אנחנו לא זוכרים מקרים שבהם נרפאנו מכאב גרון חזק עם דלקת בלי תרופות ? האם אנחנו לא מכירים מקרים שבהם החלימו לנו פצעים חיצוניים בלי לטפל בהם ? האם אנחנו לא זוכרים מקרים שבהם היה לנו כאב ראש חזק והחלטנו לא ליטול תרופות והוא בכול זאת עבר מעצמו ? האם לא החלמנו אף פעם מפריחה על העור בלי משחות ? האם לא החלמנו אף פעם מכאבי בטן עם שלשולים והקאות בלי טיפול ? האם לא "נתפס" לנו אף פעם הגב, כך שלא יכולנו לזוז ואפילו שיש לנו פריצת דיסק בגב התחתון זה עבר לנו אחרי מנוחה ללא טיפול ? כמה פעמים היה הכלב או החתול שלנו חולה והחלים לבד בלי טיפול כלשהו ואפילו ממחלות קשות שבהן נראה היה שהוא גוסס ? בכול המקרים האלה ריפא אותנו מכניזם הריפוי הפנימי שלנו ה – V.F .

"יופי", תגידו, נכון אתה צודק, אנחנו זוכרים מקרים כאלה, אבל למה לסבול אם אנחנו יכולים לקחת כדור וכאב הראש יעלם, או כדור וכאב הבטן ייעלם או משחה והפריחה תעלם או סירופ והשיעול ייעלם ?? והתשובה היא: פשוטה מאד, בכול פעם שאתם לוקחים תרופות כאלה, אתם מחלישים את מערכת החיסון שלכם כי מכניזם הריפוי ( ה- V.F )  לא יעשה שימוש במערכת החיסון, כי למה לעשות בה שימוש אם התרופה שלקחנו מחסלת את הכאב בלי צורך במעורבותה ( של מערכת החיסון ). הוא לא יעשה בה שימוש פעם אחת, פעמיים, שלוש, עשרות פעמים עד שמערכת החיסון שלכם תהיה חלשה מאד. אנחנו הרי יודעים שבשביל לחזק שריר לדוגמא, צריך לעשות בו שימוש רב אחרת הוא מתנוון. כך גם מערכת החיסון בכדי לחזק אותה צריך לתת לה לעבוד ולייצר נוגדנים ( אנטיבודיס ) ותאי זיכרון ולא להחליף את פעילותה באמצעות כימיקלים מסונתזים.

 
אותם דברים אמורים גם למערכות אחרות שמגנות עלינו באמצעות מנגנוני ויסות ואדפטציה. לדוגמא: כשאנחנו לוקחים כדורים נגד לח"ד למשל מהסוג חוסמי ביתא, אנו בעצם שולחים לקולטנים ( רצפטורים ) שתפקידם לקלוט הורמוני אדרנל וע"י כך לווסת את קצבו של הלב, חומרים אחרים שמתחזים לחומרי אדרנל ונקראים אנטיגוניסטים, אלה נקלטים ברצפטורים של הלב וע"י כך אינם מאפשרים לחומרי האדרנל להיקלט בהם וכך מורידים את קצבו וגם את תפוקתו של הלב ואיתם ביחד גם את לחץ הדם. זאת אומרת מה עשינו כאן ? התערבנו התערבות ישירה במנגנון אדפטציה או ויסות ע"י כימיקלים מסונתזים והורדנו את לח"ד למספר שעות.
 

 אז תשאלו ואם בדרך הזאת אנחנו אולי מונעים התקפי לב ?? נכון…אבל לא ממש מונעים אולי מעכבים, אבל אולי גם מקלקלים את מנגנוני הויסות האלה או יותר חמור מכריחים את ה – V.F למצוא  Out-Let אחר למניפסטציה שלו ולדרך בה הוא מנסה לשמור עלינו. אז תשאלו שאלה מתבקשת אחרת… מה, אתה אומר שהתקף לב היא גם מניפסטציה שיכולה לשמור עלינו ?? והתשובה היא : לפעמים, כשכלו כבר כול הקיצין ואנחנו לא מבינים את המסרים הרבים שה – V.F משדר לנו, אז הוא בוחר לעצור אותנו בהתקף לב. אז תשאלו שוב, אז למה לא לעצור אפשרות כזאת בדרך מניעתית ע"י כדורים נגד לח"ד ?? משתי סיבות את האחת אמרתי קודם, כי ה –V.F ימצא פתח ניקוז אחר וכנראה כזה שיגביל אותנו הרבה יותר והסיבה השנייה היא, בגלל שישנה אלטרנטיבה שמטפלת בשורש הבעיה ולא במנפיסטציה שלה והיא נקראת הומיאופתיה. איך מטפלת ההומיאופתיה בשורש הבעיה, בהמשך בפרק שיקרא : מהו ריפוי הומיאופתי.

ה- V.F אצל ילדים או אנשים צעירים הוא בדרך כלל מספיק חזק, בכדי להגן עליהם מרובם של הכוחות העוינים גם ללא התערבות חיצונית וזאת משום שהוא, ה – V.F  עדיין לא פגוע או מנוון מאיזו שהיא מחלה כרונית מתמשכת, שנגרמה ממכשולים עוינים מתמשכים בחיים. ניקח דוגמא, אדם שחי בסביבה אקולוגית בעייתית לדוגמא בסמוך מאד לאזור תעשייתי שבו תעשייה כבדה שפולטת כול העת עשן ומזהמים אחרים לאוויר. כילד יגיב ה – V.F שלו בהוצאת סימפטומים כגון: אסתמה או פריחות מסוימות על העור, זיהומים של מערכת הנשימה ( כתוצאה מחיידק שתוקף את האורגניזם כי מערכת החיסון נחלשה )… סימפטומים שחלקם יכולים להיות לא פשוטים, כי ברובם הם סימפטומים אקוטיים, זאת אומרת סימפטומים שמתפרצים די בפתאומיות מגיעים לשיא של מניפסטציה ( הצגה ) ואח"כ בדרך כלל נעלמים די מהר או במצבים חמורים יכולים לסכן חיים ואף להסתיים במוות.

 
 ילדים כאלה יגיעו לעיתים קרובות אל רופא המשפחה שלהם לבקש מזור, מה יעשה רופא המשפחה בדרך כלל ? ירשום לילד אנטיביוטיקה במקרה של זיהום או סטרואידים במקרה של אסתמה או פריחות עור כגון: אטופיק דרמטיטיס ( אקזמה ). מה יקרה בטיפול ?? האנטיביוטיקה תעשה את עבודתה של מערכת החיסון והחיידקים יקטלו והסטרואידים יחליפו גם הם את מנגנוני ההגנה הטבעית של הגוף ויפסיקו את ההתקף של האסתמה או במילים אחרות, ידכאו אותה והיא תעלם לכאורה, רק בשביל להתפרץ אח"כ בסימפטום אחר הרבה יותר גרוע ואולי אפילו במערכת אחרת לא מערכת הנשימה.

מה יקרה אם הילד לא יגיע אל רופא המשפחה עם הבעיות האלה ? אחד משני הדברים או שהילד יחלים בעצמו מההתקף האקוטי או שיגיע בבהילות אל בי"ח במצב קשה. כמובן שבמצבים אלו הכי טוב שהורי הילד יבינו שיש כאן גורם עוין לחיים ( הסביבה האקולוגית ), שאין סיכוי להיעלמותו, יסיקו את המסקנות הנדרשות ויעברו להתגורר במקום אחר. אבל לצערנו עפ"י רוב זה לא קורה והילד "החולני" שממשיך להיות מטופל בתרופות קונבנציונליות רבות עוצמה הופך מילד חולני, למבוגר חולה שכבר פיתח מספר סימפטומים כרוניים או מה שקרוי מחלות כרוניות.

אז מה כאן לא בסדר ?? לכאורה , ההורים עושים כמיטב יכולתם ובדרך כלל הם לא ערים לבעיה האקולוגית ואינם מאשימים את הסביבה האקולוגית, כי אין להם את האינפורמציה הנדרשת ביחס אליה או שאם יש להם, הם רואים ילדים אחרים בסביבה שאינם סובלים מהסימפטומים של ילדם, ואז הם תולים את האשמה ברגישות המיוחדת של ילדם, ולעיתים אם הם כבר מבינים שיש לעקור משם ולעבור למקום אחר, אז הם אינם מסוגלים לעשות כך מסיבות כלכליות. אז אני שוב חוזר, מה כאן לא בסדר ?? לא בסדר שהורים כאלה לא מאפשרים ל – V.F. של הילד קודם כול להתגונן, ללא סיוע של תרופות מערביות נוגדות ( מדכאות ) סימפטומים . כאן תעלה מיד השאלה, מה אתה מציע לסכן את הילדים ?? האם אתה משוכנע שה – V.F הזה, יפתור את הבעיה ? למה לא להשתמש מיד בתרופות של קופ"ח ??

התשובות : לא, אני לא מציע לסכן את הילדים, צריך לעקוב אחרי התפתחות ההתקף האקוטי עם יד על הדופק, לרוב התקפים כאלה עוברים מעצמם כי מערכת החיסון בעיקר אצל ילדים, מצליחה להתגבר עליהם לבד. חום גבוה במקרים כאלה רק מוכיח שהילד מאד ויטלי ושמכניזם הריפוי שלו מתגונן היטב והוא ( החום ) יוצר בגוף תנאים משופרים שמאפשרים לו להתגונן בהצלחה רבה יותר. חום מגביר את המטאבוליזם בגוף ומטאבוליזם מוגבר מאפשר להפריש מהר יותר והרבה יותר רעלים. כאן תשאל לבטח שאלה מתבקשת נוספת… אמרת, שלרוב מכניזם הריפוי מצליח בעצמו לרפא את הילד? מה קורה באותם מקרים שבהם הוא לא מצליח ?? מה אתה ממליץ במקרים כאלה לרוץ לבי"ח ?? איני ממליץ שהורים יחכו עד לרגע שבו יהיה ברור להם שה- V.F  לא התגבר על המחלה … אבל אני כן מציע לתת לילד טיפול הומיאופתי שיבטיח שה – V.F  יתגבר על המחלה.

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר