בעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות, בילדים – ADD/ADHD 
מאת : חיים שטיינברגר 
בעיות של קשב ריכוז והיפראקטיביות, הן בעיות שמאפיינות בעיקר ילדים בגילים 3-12 , סובלים מבעיות אלה כ – 5%, מכלל אוכלוסיית הילדים בעולמנו המודרני. בעיות אלה יכולות להימשך אל תוך תקופת הבגרות ואף להתלוות אל אחוז בלתי ידוע של מבוגרים .
 
 ה – Attention Deficit Disorder :ADD, מתאפיינת אצל ילדים, בחוסר קשב ובאי יכולת להתרכז או למקד את תשומת הלב, לנושא מסוים, ילדים אלה מאבדים מהר מאד את סבלנותם לאירועים או נושאים שדורשים תשומת לב או התמקדות. קשה להם מאד למקד את מחשבותיהם לעניין כלשהו , ומחשבותיהם מדלגות מעניין לעניין, רגע אחד הם פה ובמשנהו הם כבר רחוקים אי שם בעניין אחר. כמובן שזאת הפרעה, שלסביבה הקרובה מאד קשה להתמודד איתה, ילדים אלה שתשומת לבם, מוסטת מכול גירוי הכי קטן, אינם יכולים להתמקד בחומר הלימוד בכיתתם , ומטבע הדברים , אינם סופגים כהלכה את חומר הלימוד. לסובבים אותם, קשה להתמודד עם בעייתם, כי הם נוטים גם להפריע  לאחרים, בגלל דעתם המוסחת מנושא לנושא .
 
ה – Attention Dificit Hyperactivity Disorder : ADHD , היא הפרעה דומה בכל ל – ADD , אלא שכאן מתווספת ההיפראקטיביות למאפייניו של הילד ובדרך כלל הופכת אותו לבלתי נסבל לסביבה הקרובה. ילדים אלה לא די שאינם ממוקדים בהתרחשות המרכזית בכיתה או בכל מקום אחר, הם גם אינם מסוגלים לרוב לשבת במקום אחד, הם קמים והולכים ממקום למקום, הם מרבים לעשות תנועות בלתי נשלטות, משהו כמו 'כוריאה' ( הפרעות עצביות המתבטאות בעוויתות או תנועות דמויות ריקוד ), הם לא מהססים לדבר או לצעוק בקול רם, או להתגלגל על הרצפה באמצע הכיתה, או לזרוק חפצים אפילו על המורה.
 
הרפואה המערבית, מגדירה הפרעות אלה כמחלות, ומקטלגת אותם ע"י מתן תוויות עם שמות, כפי שהם מופיעים לעיל. הפרעות קשב וריכוז יש לכולנו בכל גיל, אלא שהמינונים הם שונים. כל אחד מאיתנו חווה חוסר יכולת להקשיב כשהמדבר אליך משעמם או מציק, ורק בגלל נימוס וערכים שהקנו לנו בילדותנו, אנחנו לא קמים ועוזבים את המקום, אבל גם כאן יש כאלה שבכל זאת לא מתאפקים והולכים או מסיטים את השיחה למקומות אחרים.
 
 
הרפואה המערבית "פותרת" את בעייתם של ילדים אלה, בדרך כלל ע"י מתן 'רטלין' , זהו חומר מסונתז כימי , המשתייך למשפחת הסמים הנרקוטיים.  זהו סם ממריץ , המתכנה בשמו המקצועי בשם 'מתילפנידאט', ורשום בפקודת הסמים המסוכנים, ויש להחזיקו בבתי מרקחת אך ורק בכספות נעולות. הרטלין בריכוז גבוה בדמם של ילדים גורם דווקא לריסון של ההיפראקטיביות , אבל גורם להם להיות עצובים ולאבד את שמחת החיים שלהם ולהתנהג כ'זומבים' – Zombie ( מתים מהלכים – אפתיים לסובב אותם ).
הריטלין, שהוא חומר שומני, מצטבר ברקמות השומן ובמוח למשך שנים, ורק חלקו יוצא מן הגוף. היום משתמשת הרפואה המערבית ב'ריטלין' מסוג חדש, הנקרא 'קונצרטה', זהו 'ריטלין' שמתפרק לאט אל תוך הדם ושומר על המצב האפתי של המטופל הרבה יותר זמן, כך שגם לאחר ביה"ס נשמר מצבו הנפשי של הילד המטופל.
 
  אני מפנה אתכם לקרוא על נזקי הרטלין באתר של 'עמותת המגן לזכויות אנוש' .
 
 
להורים שילדיהם מאובחנים ע"י הרפואה המערבית כסובלים מאחת ההפרעות הנ"ל, חשוב להם לדעת ולהבין שהילדים האלה הם לרוב ילדים חכמים מהממוצע, ולכן גם משתעממים מהר כמעט מכל נושא, הם גם בדרך כלל ילדים מלאי שמחת חיים, וחבל מאד שחלק מההורים לא מבין את זה ו"פותר" את בעייתם של הילדים הנ"ל  באמצעות מתן תרופות מדכאות ונרקוטיות.
 
ההומיאופתיה מתמודדת מאד יפה עם בעיותיהם של ילדים מהסוג הנדון בכתבה, יש הרבה מאד תרופות הומיאופתיות המתאימות לילדים האלה, החל מה – Nux-v המופקת מאגוז ההקאה של עץ הגדל בהודו, ושהיא תרופה לילדים היפראקטיביים, עצבנים ותחרותיים , או ה ה- Hyoscyamos , תרופה המופקת מצמח רעיל ונרקוטי, ממשפחת ה- Solanoceae מתאימה לילדים היפראקטיביים, חצופים ויהירים, ילדים המרבים לאונן בילדות… ועד ה – Tarentula שהיא תרופה המופקת מארסו של עכביש, וניתנת לילדים תזזיתיים, אוהבי ריקוד ומוסיקה, אגרסיביים , אלימים.
 
בשונה מתרופותיה של הרפואה המערבית, לתרופות ההומיאופתיות אם ניתנות בהתאמה לילד, אין תופעות לוואי והילד עובר תהליך של הבראה מבעיותיו, וחוזר לתפקד כמו כל ילד רגיל מבלי שמוחו ינזק, או ששמחת חייו תפגע .

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר