איך הפכתי להומיאופת וקצת על עצמי

נולדתי ב – 1946 , נשוי ואב לשלוש בנות וסב לחמש נכדות ושני נכדים. מתגורר בנהריה ומנהל בה קליניקה הומאופתית.

את הכשרתי כהומיאופת קיבלתי במכללה למינהל בפקולטה לרפואה משלימה, מסלול לימודי בן 4 שנים ובכללו שנת סטאג' בבי"ח הלל-יפה. משתתף קבוע בסמינרים ארציים של גדולי ההומיאופתים בעולם, הנערכים בביה"ח תל-השומר ורשום כחבר באגודה הישראלית להומיאופתיה קלאסית.

 

הגעתי לעולם הרפואה המשלימה ,מתחומי עיסוק שונים לחלוטין. מאז שחרורי מצה"ל עסקתי בעיקר בניהול חנויות רשת. בעברי כיהנתי כ 5 שנים 1992 -1997 כמנכ"ל רשת 'אייס קנה-ובנה' ובשנים 1992-1979 מלאתי תפקידים בכירים בחברת 'שופרסל' רשת המזון הקמעונאית.

ב -1997 ואני בן 51 סיימתי את תפקידי כמנכ"ל 'אייס קנה-ובנה' ולראשונה בחיי היה לי פתאום זמן לעצמי. לפתע גיליתי שאני בעצם לא כול כך בריא… סבלתי מסכרת שאובחנה כ – 10 שנים לפני כן, מלח"ד גבוה, מצרבות לילה קשות בעקבות בקע סרעפתי ומשומנים גבוהים בדם ובכלל זה כולסטרול גבוה.

בצרבות טופלתי באמצעות כדורי גסטרו 20 מ"ג, בכולסטרול טופלתי באמצעות סימוביל 20 מ"ג, בלחץ הדם הגבוה לא טופלתי כי סירבתי לקחת תרופות לטיפול בלח"ד וכנ"ל בסוכרת לא טופלתי כי סירבתי לקחת כדורים להפחתת ערכי הסוכר בדם.

כול עוד כיהנתי כמנכ"ל 'אייס קנה-ובנה' לא מצאתי בעוונותיי זמן לעצמי ולא טרחתי לחשוב בכלל על בריאותי המדורדרת. יצאתי לעבודה ב – 7:00 בבוקר וחזרתי ממנה לרוב ב – 21:00 . היום אני יודע שלמזלי, כול השנים מאז שחרורי מצה"ל הקפדתי על פעילות גופנית יומית, למרות העבודה התובענית והסטרס הרב שהתלווה אליה, תמיד קמתי מוקדם מאד ויצאתי להליכת בוקר של כ – 5 ק"מ או לשחייה מאומצת של 60 בריכות חצי אולימפיות, קרוב לוודאי שזה מה ששמר עלי כול השנים. אעפ"י כן לא פעם הרגשתי רע ומעת לעת ביקרתי אצל רופאת המשפחה שלי שלא חדלה להזהיר אותי מהתוצאות הרות האסון שיהיו לסירובי לקחת תרופות.

כאמור, לפתע עם סיום תפקידי כמנכ"ל הרשת, נפער חלל גדול בלוח הזמנים הלחוץ שלי ואני החלטתי לקחת את עצמי בידיים. כיוון שכול חיי התעניינתי מאד בנושאים רפואיים אך הנסיבות הובילו אותי לעסוק דווקא בניהול מערכות עסקיות, הרגשתי תמיד כמו "רופא מתוסכל". אומרים שאין רע בלי טוב וכך הפך סיום תפקידי כמנכ"ל הרשת ממאורע קשה וטראומתי עבורי, לחלון הזדמנויות שנקרה לפתע על דרכי .

תמיד נמנעתי עד כמה שאפשר מצריכה של תרופות קונבנציונליות מתוך אמונה שיותר ממה שהן יכולות להועיל הן עלולות להזיק, הרעיון להכניס כימיקליים לגופי אף פעם לא מצא חן בעיניי וכך התחלתי לחפש לעצמי מזור ממחלותיי ברפואה המשלימה. נכנסתי לאינטרנט וקראתי כמעט כול פיסת מידע אפשרית על נטורופתיה וטיפולים באמצעות תוספי מזון. התחלתי לטפל בעצמי באמצעות תוספי מזון, מינרלים ויטמינים וצמחי מרפא. די מהר החלפתי את הטיפול הקונבנציונלי שלי בצרבות וכולסטרול גבוה, בתוספי מזון והוספתי לכך תוספים נוספים לטיפול בסוכרת ולח"ד. אחרי כמה חודשים מצאתי את עצמי צורך כ – 13 סוגים של תוספי מזון על בסיס יומי.

הרגשתי הכללית השתפרה בהרבה, לחץ הדם שלי ירד לערכים כמעט נורמליים הצרבות שלי פחתו בהרבה, ערכי הכולסטרול בדם ירדו מעט אך לא מספיק ואפילו ערכי הסוכר בדם השתפרו מעט והגעתי לכ – 140 מג/דצ"ל בצום. די מהר הבנתי שעל אף השיפור המסוים במצב הבריאות שלי, דרך זו אינה הפתרון המושלם. מחד השתעבדתי לצריכה יומית של תוספי מזון ומאידך הוצאתי כסף רב על מנת לרכוש אותם. ואז גמלה בי החלטה ששינתה למעשה את כול חיי, החלטתי ללכת ללמוד נטורופתיה, היה לי את הזמן והיה לי הדרייב והאינסנטיב.

נרשמתי ללמודי רפואה משלימה במכללה למינהל קמפוס תל-אביב והתחלתי ללמוד רפואה משלימה בשנת הלימודים 1999/2000 . בשנה הראשונה נחשפים הסטודנטים של המכללה ל – 3 המגמות הקיימות: נטורופתיה, רפואה סינית והומיאופתיה. מהר מאד במהלך לימודי השנה הראשונה, הבנתי שמה שאני באמת רוצה וחייב ללמוד זאת תורת ההומיאופתיה. מתוך הלימודים הגעתי למסקנה כמעט בלתי נמנעת שאם ההומיאופתיה באמת עובדת , הרי שזאת הרפואה האמיתית. בכדי להבטיח לעצמי שלא אלמד 4 שנים לחינם התחלתי עוד בשנת הלימודים הראשונה טיפול הומיאופתי.

עד מהרה אישר הטיפול ההומיאופתי את מסקנותיי. בתוך חודשיים מתחילת הטיפול התחלתי להרגיש שיפורים משמעותיים נוספים במצב בריאותי ובתוך פחות משנה השלכתי את כול תוספי המזון. לחץ הדם הגבוה נעלם לחלוטין, הצרבות נעלמו כלא היו ערכי הכולסטרול השתפרו והגיעו כמעט לנורמה. רק ערכי הסוכר בדם, לא ממש השתפרו בתקופה הראשונה. ההומיאופתית שטפלה בי הסבירה לי שזה ייקח זמן, כי אין דרך לרפא מחלה כרונית של הרבה שנים בזמן קצר כול כך. אבל המדהים מכול הייתה העובדה שעם הטיפול ההומיאופתי התחלתי לפתע לגלות את עצמי, כאילו מישהו העמיד מולי מראה ואמר תסתכל זה אתה והיו הרבה דברים שם שלא אהבתי.

כמובן שאת למודי במכללה למינהל סיימתי במגמה ההומיאופתית 4 שנות לימוד נפלאות שפתחו לי את העיניים ואפשרו לי לעשות הרבה שינויים בחיי ובעצמי. בתום לימודי שכללו גם שנת סטאג' בבי"ח הלל יפה, זנחתי את עיסוקיי בתחומי הייעוץ העסקי ופתחתי קליניקה הומיאופתית לטיפול בחולים.

 
אין לראות

בתוכנו של אתר זה או בתוכנם של הכתבות המופיעות בו משום תחליף לטיפול רפואי קונבנציונלי או הומיאופתי או משום המלצה לדרך טיפול או למניעת טיפול קיים קונבנציונלי או הומיאופתי. טיפול עצמי על בסיס תוכנו של האתר או כתבותיו יהיה על אחריותו הבלעדית של הקורא המטפל.

צרו קשר

האתר נבנה ועוצב ע"י אדאקטיב

צור קשר
close slider

צרו קשר